BC Niżny Nowogród – Stelmet Enea BC Zielona Góra w Lidze VTB w Eurosport 2

Koszykarze z Zielonej Góry rozegrają wyjazdowe spotkanie z BC Niżny Nowogrodem. Gospodarze z jedenastoma zwycięstwami i ośmioma porażkami zajmują siódmą pozycję w tabeli. Warto zwrócić uwagę, że gracze Zorana Lukicia trzy ostatnie pojedynki wygrali. Stelmet w czterech poprzednich spotkaniach został […]

Koszykarze z Zielonej Góry rozegrają wyjazdowe spotkanie z BC Niżny Nowogrodem.

Gospodarze z jedenastoma zwycięstwami i ośmioma porażkami zajmują siódmą pozycję w tabeli. Warto zwrócić uwagę, że gracze Zorana Lukicia trzy ostatnie pojedynki wygrali. Stelmet w czterech poprzednich spotkaniach został pokanany. W pierwszym starciu między obiema ekipami triumfowali Zielonogórzanie. Koszykarze Stelmetu pierwszą kwartę przegrali 25:14 i nic nie wskazywało na końcowe zwycięstwo. Trzy kolejne kwarty padły łupem podopiecznych Igora Jovovicia, a cały mecz zakończył się zwycięstem 80:72. Bohaterami po stroniej polskiej byli: Łukasz Koszarek, Markel Starks oraz Željko Šakić, którzy uzbierali 40 punktów. Najwięcej punktów dla ekipy rosyjskiej zdobył Ivan Strebkov.