Będą wielkie grzmoty! Deontay Wilder – Tyson Fury i KSW 46 hitami weekendu ze sportami walki

Kibice sportów walki znów nie pójdą spać! Już w nocy z soboty na niedzielę dojdzie do długo wyczekiwanej walki o pas WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem a Tysonem Fury’m. Kilka godzin wcześniej, swoje święto będą przechodzić fani MMA, […]

Kibice sportów walki znów nie pójdą spać! Już w nocy z soboty na niedzielę dojdzie do długo wyczekiwanej walki o pas WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem a Tysonem Fury’m. Kilka godzin wcześniej, swoje święto będą przechodzić fani MMA, bowiem organizacja KSW zaprezentuje kolejny tegoroczny event. 

Starcie Deontaya Wildera z Tysonem Fury’m jest piekielnie trudne do przewidzenia. Obaj zawodnicy mają swoje atuty, żeby wyjść z ringu zwycięsko. Siła i fizyczność to zalety aktualnego czempiona, natomiast praca nóg i inteligencja ringowa staną po stronie brytyjskiego pretendenta. Bardzo ważna może okazać się kwestia przygotowania psychicznego. Irlandczyk podchodzi do walki z charakterystycznym dla siebie luzem i pewnością siebie. O Amerykaninie nie da się tego powiedzieć. Wilder wydaje się być nieco spięty i sprowokowany przez słowa Tysona. A być może to tylko pozory? Odpowiedź poznamy już w nocy z soboty na niedzielę Jedno jest pewne – o tej walce będzie mówiło się jeszcze w 2019 roku!

Kilka godzin wcześniej w Quebecu dojdzie do hitowego starcia na szczycie wagi półciężkiej. O trofeum WBC powalczą Adonis Stevenson i Oleksandr Gwozdyk. Również i tutaj faworyta nie sposób wskazać. Ukrainiec przewyższa technicznie Kanadyjczyka o kilka poziomów, lecz po stronie panującego mistrza jest olbrzymia siła fizyczna i doświadczenie w ciężkich pojedynkach. Najbardziej prawdopodobne scenariusze są więc dwa – albo Stevenson dopadnie Gwozdyka i go znokautuje, albo Ukrainiec będzie sprawnie unikał ataków Kanadyjczyka i pewnie wygra na kartach sędziowskich. Bardzo ciężko wyobrazić sobie inne rozwiązanie.

Fani MMA będą mogli śledzić aż trzy gale. Najważniejszym wydarzeniem będzie gala KSW 46, która odbędzie się w Gliwicach. W nowo wybudowanej hali dojdzie do wyczekiwanego rewanżu Mameda Chalidowa z Tomaszem Narkunem. Czeczen zrobi wszystko, żeby wrócić na zwycięską ścieżkę i wydaje się, iż jest to w stanie osiągnąć. Polak na pewno nie ułatwi mu zadania, lecz wydaje się, iż jeśli nie wyprowadzi żadnej zabójczej akcji, to zejdzie z ringu pokonany. Oprócz tego, zobaczymy wiele innych ultraciekawych pojedynków, które rozgrzeją nie tylko widownię w hali, ale też kibiców przed telewizorami, którzy zdecydują się na zakup przyłączy PPV.

PIĄTEK – 30 LISTOPADA 2018

18:00 KSW 46, Gliwice: WAŻENIE na żywo
Polsat Sport HDIpla

18:30 
AIBA Open Boxing, Warszawa: POLSKA – ANGLIA na żywo
Ipla

SOBOTA – 1 GRUDNIA 2018

04:00 The Ultimate Fighter Finale 28: KAMARU USMAN – RAFAEL DOS ANJOS na żywo
Polsat Sport HDIpla

19:00 
KSW 46 – Gliwice: TOMASZ NARKUN – MAMED CHALIDOW na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 2 GRUDNIA 2018

00:30 Gala Boksu, Quebec, Kanada: ADONIS STEVENSON – OLEKSANDR GWOZDYK na żywo
CANAL+ Sport HD

02:45 
Gala Boksu, Los Angeles, USA: DEONTAY WILDER – TYSON FURY na żywo
CANAL+ Sport HD

04:00 UFC Fight Night : JUNIOR DOS SANTOS – TAI TUIVASA na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Zegarowski