Biathlon: Puchar Świata w Anterselwie na antenach Eurosportu 1 i Polsatu Sport

Po zmaganiach w Ruhpolding najlepsi biathloniści udają się do Anterselwy. Już od czwartku trwać będzie rywalizacja, którą będziemy mogli śledzić na antenach Polsatu Sport i Eurosportu. W Ruhpolding oglądaliśmy pokaz siły Johannesa Boe. Norweg okazał się bezkonkurencyjny w zmaganiach sporinterskich […]

Po zmaganiach w Ruhpolding najlepsi biathloniści udają się do Anterselwy. Już od czwartku trwać będzie rywalizacja, którą będziemy mogli śledzić na antenach Polsatu Sport i Eurosportu.

W Ruhpolding oglądaliśmy pokaz siły Johannesa Boe. Norweg okazał się bezkonkurencyjny w zmaganiach sporinterskich oraz w biegu masowym. Zmiana terminu rozgrywania sprintu nie przeszkodziła Norwegowi w odniesieniu ósmego zwycięstwa w sezonie. Tuż za nim uplasował się jego starszy brat, Tarjei Boe. Na trzecim stopniu podium stanął Niemiec, Benedikt Doll. Tuż za czołową trójką rywalizację ukończył zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2017/2018,  Francuz Martin Fourcade.

Niedzielne zmagania w biegu masowym przyniosły sporo emocji. Johannes Boe triumfował z jednym niecelnym strzałem. Jednak przed ostatnią rundą biegową Norweg nie znajdował się na prowadzeniu. Po ostatnim pobycie na strzelnicy wyruszył w pogoń za czołówką, w której znajdowali się Quentin Fillon Maillet, Benjamin Weger oraz Vetle Christiansen. Forma biegowa Norwega okazała się kluczowa w odniesieniu 9. wygranej w sezonie. Za nim linię mety minęli Julian Eberhard i Fillon Maillet.

W rywalizacji kobiet najlepsza biathlonistką podczas zmagań sprinterskich okazała się Anastazja Kuzmina. Drugie miejsce przypadło Lisie Vitozzi, a skład podium uzupełniła Hanna Oeberg. Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz zawody ukończyła na jedenastej pozycji. Punkty zdobyła równiez Kinga Zbylut, która dobiegła do mety jako 3o zawodniczka. Bardzo niewiele do pierwszych punktów w karierze zabrakło Kamili Żuk. Nasza reprezentantka z Wałbrzycha uplasowała się na 42. pozycji. W biegu masowym triumfowała Niemka Franziska Preuss, która do ostatnich metrów walczyła z Norweżką Tandrevold. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Słowacji, Paulina Fialkova. Monika Hojnisz zajęła 26 lokatę.

W Ruhpolding odbyły się również biegi sztafetowe. W rywalizacji pań pewną wygraną odniosły Francuzki. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Norwegii, a trzecie miejsce przypadło Niemkom. Polki uplasowały się dopiero na 11. pozycji. W męskich zmaganiach triumfowali Norwegowie przed Niemcami i Francuzami. Polacy zajęli 20 pozycję.

W Anterselwie biathlonistki i biathloniści wezmą udział w trzech konkurencjach. Rozegrane zostaną: spritnt, bieg pościgowy oraz bieg ze startu wspólnego. Jako pierwsze na trasie pojawią się panie, które już w czwartek pobiegną w rywalizacji sprinterskiej.