Biathlon: Puchar Świata w Canmore na antenach Eurosportu 1 i Polsatu Sport

Już od czwartku rywalizacja w biathlonowym Pucharze Świata odbywać się będzie w Canmore. Do Ameryki Północnej zawodnicy przenoszą się na dłużej, ponieważ następnym przystankiem będzie Salt Lake City.  Największym nieobecnym dwóch kolejnych weekendów Pucharu Świata będzie Martin Fourcade. Francuz postanowił […]

Już od czwartku rywalizacja w biathlonowym Pucharze Świata odbywać się będzie w Canmore. Do Ameryki Północnej zawodnicy przenoszą się na dłużej, ponieważ następnym przystankiem będzie Salt Lake City. 

Największym nieobecnym dwóch kolejnych weekendów Pucharu Świata będzie Martin Fourcade. Francuz postanowił nie wybierać się na inny kontynent. Zamiast dalekiej podróży, wybrał spokojne treningi, które mają pomóc mu w polepszeniu  dyspozycji przed marcowymi Mistrzostwami Świata. Najważniejsza impreza sezonu odbędzie się w dniach 7-17 marca w Oestersund.

Francuz w tym sezonie wygrał dwa biegi i jest wiceliderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. We wpisie, który został opublikowany na jednym z portali społecznościowych, Francuz podkreśla, że nie była to dla niego łatwa decyzja. Chciałby do samego końca walczyć o Kryształową Kulę. Wszystko wskazuje jednak na to, że francuskiemu biathloniście nie uda się zdobyć trofeum za najlepsze osiągnięcia w całym sezonie po raz ósmy z rzędu. Siedem lat reprezentant Trójkolorowych nie miał sobie równych na biathlonowych trasach. W trwającym sezonie sportowcem nie do pokonania jest Johannes Thinges Boe. Norweg prowadzi w klasyfikacji cyklu i ma 282. punkty przewagi nad Francuzem.

W Kanadzie zobaczymy reprezentantów Polski. W kadrze kobiet na zbliżające się zawody znalazły się: Monika Hojnisz, Kamila Żuk, Karolina Pitoń i Kinga Zbylut. W męskiej rywalizacji zaprezentują się: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Tomasz Jakieła. W Canmore zawodnicy wezmą udział w biegu indywidualnym, biegu ze startu wspólnego, a także w zmaganiach sztafet.

CZWARTEK – 7 LUTEGO 2019

17:45 Puchar Świata, Canmore, Kanada: BIEG INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN na żywo
*(od 18:05 również w Polsat Sport Extra HD)
Eurosport 1 HDIpla

22:00 
Puchar Świata, Canmore, Kanada: BIEG INDYWIDUALNY KOBIET na żywo
*(od 22:10 również w Polsat Sport Extra HD)
Eurosport 1 HDIpla

SOBOTA – 9 LUTEGO 2019

20:30 Puchar Świata, Canmore, Kanada: SZTAFETA MĘŻCZYZN na żywo
Polsat Sport HDEurosport 1 HDIpla


22:40 Puchar Świata, Canmore, Kanada: SZTAFETA KOBIET na żywo
Polsat Sport HDEurosport 1 HDIpla

NIEDZIELA – 10 LUTEGO 2019

19:00 Puchar Świata, Canmore, Kanada: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIpla

22:00 
Puchar Świata, Canmore, Kanada: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDIpla

About Michał Winiarczyk