Biathlon: Puchar Świata w Oberhofie na antenach Eurosportu 1 i Polsatu Sport

Po świątecznej przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata powracają biathloniści. Pierwsza zawody w 2019 roku odbędą się w niemieckim Oberhofie.  Reprezentantki i reprezentanci Polski w poniedziałek zakończyli zgrupowanie w Żelaznej Rudzie. Po czterech dniach treningowych kadra udała się do Oberhofu, […]

Po świątecznej przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata powracają biathloniści. Pierwsza zawody w 2019 roku odbędą się w niemieckim Oberhofie. 

Reprezentantki i reprezentanci Polski w poniedziałek zakończyli zgrupowanie w Żelaznej Rudzie. Po czterech dniach treningowych kadra udała się do Oberhofu, gdzie już od czwartku trwać będzie rywalizacja o Puchar Świata. Trener mężczyzn, Adam Kołodziejczyk na najbliższe zawody powołał tę samą trójkę zawodników, jaką mogliśmy oglądać podczas ostatnich startów. Na trasie zobaczymy zatem: Grzegorza Guzika, Łukasza Szczurka i Andrzeja Nędzę-Kubińca. Również trenerka żeńskiej kadry do Oberhofu zabrała te same osoby. Oprócz Moniki Hojnisz, do rywalizacji przystąpią: Kinga Zbylut, Kamila Żuk oraz Karolina Pitoń. Ta czwórka przystąpi do niedzielnej sztafety. Czwarty członek męskiej drużyny zostanie dołączony do kadry po sobotnich zawodach Pucharu IBU w Dusznikach Zdroju.

Oprócz biegów sztafetowych, w Oberhofie odbędą się jeszcze zmagania sprinterskie i biegi pościgowe. Na starcie zabraknie kilku zawodników z czołówki Pucharu Świata. W reprezentacji Niemiec nie zobaczymy Laury Dahlmeier. Niemka razem ze sztabem szkoleniowym postanowiła, że zamiast startu w Oberhofie, poświeci się spokojnemu treningowi. W teamie francuskim po raz pierwszy w tym sezonie pojawi się Simona Fourcade.

CZWARTEK – 10 STYCZNIA 2019

14:15 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: SPRINT KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDPolsat Sport HDIpla

PIĄTEK– 11 STYCZNIA 2019

14:00 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: SPRINT MĘŻCZYZN na żywo
*(od 14:20 również w Polsat Sport HD)
Eurosport 1 HDIplaPolsat Sport HD

SOBOTA – 12 STYCZNIA 2019

12:30 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: BIEG POŚCIGOWY KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDIpla

14:50 
Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: BIEG POŚCIGOWY MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIpla

NIEDZIELA – 13 STYCZNIA 2019

11:35 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: SZTAFETA KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDIpla

14:20 
Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: SZTAFETA MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIpla

About Michał Winiarczyk