Biathlon: Puchar Świata w Oslo na antenach Eurosportu i Polsatu Sport

Pora na ostatni w tym sezonie przystanek na pucharowej trasie biathlonistów. Zmagania w sezonie 2018/2019 zakończą się tradycyjnie w Oslo. Transmisje w Polsacie Sport i Eurosporcie.  Po zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Świata w Ostersund, biathloniści powracają do rywalizacji w Pucharze […]

Pora na ostatni w tym sezonie przystanek na pucharowej trasie biathlonistów. Zmagania w sezonie 2018/2019 zakończą się tradycyjnie w Oslo. Transmisje w Polsacie Sport i Eurosporcie. 

Po zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Świata w Ostersund, biathloniści powracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Nie będzie to jednak powrót na długo. Od czwartku do niedzieli odbywać się będą ostatnie starty tej zimy. Zawodniczki i zawodnicy wezmą udział w sprintach, biegach pościgowych oraz biegach masowych.

Zakończone niedawno Mistrzostwa Świata okazały się popisem umiejętności reprezentantów Norwegii. To przedstawiciele tego kraju wygrali klasyfikację medalową, zdobywając 5 złotych, 3 srebrne i jeden brązowy medal. Norwegowie zdobyli najcenniejsze krążki we wszystkich startach sztafetowych, a było ich cztery. Jeden złoty medal dołożył Johannes Thingnes Boe, który był zaliczany do grona kandydatów do zwycięstwa we wszystkich biegach. Jeśli chodzi o największe rozczarowanie tego czempionatu, to zdecydowanie są nim starty Martina Fourcade’a. Francuz po raz pierwszy od dziesięciu lat wyjeżdża z miejsca rozgrywania mistrzostw bez żadnego medalu na koncie.

Nieco rozczarowane z Ostersund wróciły polskie biathlonistki. Nasza najlepsza zawodniczka, Monika Hojnisz, udawała się do Szwecji z dosyć sporymi nadziejami na dobry rezultat. Trwający sezon jest bowiem jej najlepszym w karierze. Niestety dyspozycja Polski we wszystkich startach nie była zadowalająca. Najlepszy wynik Polki zaliczyły w zmaganiach sztafetowych, w których zajęły siódme miejsce. Najlepszy wynik indywidualny to trzynaste miejsce Moniki Hojnisz w biegu masowym. Męska sztafeta ukończyła bieg na szesnastej pozycji, co było najlepszym wynikiem od dziesięciu lat. Indywidualnie biathloniści nie mieli powodów do zadowolenia. Nikt z naszych reprezentantów nie zdołał w żadnym biegu uplasować się w czołowej czterdziestce.

CZWARTEK – 21 MARCA 2019

16:15 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: BIEG SPRINTERSKI KOBIET na żywo
*(od 16:20 również w Polsat Sport News HD)
Eurosport 1 HDIpla

PIĄTEK – 22 MARCA 2019

16:20 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: BIEG SPRINTERSKI MĘŻCZYZN na żywo
*(od 16:30 również w Eurosport 1 HD)
Eurosport 1 HDIpla

SOBOTA – 23 MARCA 2019

14:45 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: BIEG POŚCIGOWY KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

16:45 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: BIEG POŚCIGOWY MĘŻCZYZN 
*(o 20:00  w Polsat Sport News HD)
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 24 MARCA 2019

13:35 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: BIEG MASOWY KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDIpla

16:15 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: BIEG MASOWY MĘŻCZYZN na żywo
*(o 23:00  w Polsat Sport News HD)
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk