Biathlon: Puchar Świata w Ruhpolding na antenach Eurosportu 1 i Polsatu Sport

Rywalizacja w biathlonie nie zwalnia tempa. W niedzielę zawodnicy zakończyli starty w Oberhofie, a już od środy o punkty Pucharu Świata walczyć będą w Rhupolding.  W programie zmagań w Oberhofie znajdował się m.in. sprint, od którego zawodniczki i zawodnicy rozpoczęli […]

Rywalizacja w biathlonie nie zwalnia tempa. W niedzielę zawodnicy zakończyli starty w Oberhofie, a już od środy o punkty Pucharu Świata walczyć będą w Rhupolding.

W programie zmagań w Oberhofie znajdował się m.in. sprint, od którego zawodniczki i zawodnicy rozpoczęli rywalizację. W zawodach pań najlepsza okazała się Lisa Vitozzi. Włoszka po raz pierwszy w swojej karierze stanęła na najwyższym stopniu podium. Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski była Monika Hojnisz, która zmagania sprinterskie ukończyła na 20. pozycji. Mimo niezbyt udanego strzelania Polek, wszystkie zdołały zakwalifikować się do biegu pościgowego. Ten odbywał się w sobotę, podczas bardzo trudnych warunków wietrznych. Po raz kolejny triumfowała Lisa Vitozzi, która nie dała sobie wyrwać pozycji uzyskanej w biegu sprinterskim. Polki znów najwięcej błędów popełniały na stanowiskach strzeleckich. Monika Hojnisz, w porównaniu do lokaty wyjściowej, spadła o dziesięć pozycji. Kinga Zbylut zajęła 35. miejsce, ale odrobiła aż 24. pozycje. Kamila Żuk uplasowała się na 46. lokacie, a Karolina Pitoń nie przystąpiła do rywalizacji.

W niedzielnych zawodach sztafetowych triumfowała ekipa Rosji. Reprezentantki Polski zdołały dobiec do mety na jedenastej pozycji. W męskich zmaganiach zespołowych również Rosjanie okazali się niepokonani. Polacy zajęli przyzwoite 12. miejsce. To najwyższe miejsce męskiej sztafety od czasu zakończenia kariery przez Tomasza Sikorę. Z dobrej strony w biegu sprinterskim zaprezentował się Grzegorz Guzik, który z jednym niecelnym strzałem zajął 27 miejsce. Zwycięzcą okazał się Aleksander Łoginow, dla którego była to pierwsza wygrana w karierze.

Zawody Pucharu Świata w Rhupolding miały początkowo zacząć się już w środę. Jednak sprint mężczyzn został przeniesiony na czwartek. Oprócz zmagań sprinterskich odbędą się jeszcze sztafety i biegi ze startu wspólnego.

NIEDZIELA – 20 STYCZNIA 2019

12:05 Puchar Świata, Ruhpolding, Niemcy: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN na żywo
*(o 17:45  w Eurosport 1 HD)