Biegi narciarskie: Puchar Świata w Beitostolen na antenach TVP Sport i Eurosportu

Przedstawiciele biegów narciarskich po zmaganiach w Lillehammer nie opuszczają Norwegii. Kolejnym przystankiem na ich drodze będzie Beitostolen. Transmisje zmagań o Puchar Świata do zobaczenia w TVP Sport i Eurosporcie 1.  W Lillehammer po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się powracająca do […]

W Lillehammer po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się powracająca do Pucharu Świata, Therese Johaug. Norweżka w  sobotę  okazała się najlepsza w biegu interwałowym  na 10 kilometrów techniką dowolną. Drugie miejsce zajęła Szwedka Ebba Andersson, która do zwyciężczyni straciła 9,2 s. Skład podium uzupełniła jej rodaczka,  Charlotte Kalla. W niedzielę panie wzięły udział w biegu pościgowym. Skład dwóch pierwszych miejsc podium wyglądał identycznie jak w sobotę. Trzecią pozycję zajęła Ingvild Flugstad Oestberg. Therese Johaug po znakomitych występach została zwyciężczynią cyklu Lillehammer Tour. Objęła również prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W rywalizacji mężczyzn  znakomicie spisywali się przedstawiciele gospodarzy. Sobotnia rywalizacja w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym zakończyła się wygraną Sjura Roethe. Oprócz niego, na podium uplasowali się również Didrik Toenseth oraz Denis Spicow. W niedziele wspomniani dwaj Norwegowie zamienili się miejscami. Triumfował Toenseth przed Roehte. Całe podium zdominowane było przez Norwegów, na najniższym jego stopniu znalazł się Emil Iversen. Ostatecznie to Toenseth został zwycięzca cyklu Lillehammer Tour. Triumfował z przewagą zaledwie 1,6 sekundy.

W najbliższy weekend odbędą się sztafety oraz biegi na dystansach 15 kilometrów u kobiet i 30 kilometrów u mężczyzn.