Biegi narciarskie: Puchar Świata w Lahti i Ski Classics w TVP Sport i Eurosporcie

Po przerwie na Igrzyska Olimpijskie biegaczki i biegacze narciarscy wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Kolejny raz na trasy wybiegną również uczestnicy cyklu Visma Ski Classics. W ten weekend przedstawiciele wszystkich dyscyplin narciarstwa klasycznego rywalizować będą w Lahti. Oprócz biegaczy […]

Po przerwie na Igrzyska Olimpijskie biegaczki i biegacze narciarscy wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Kolejny raz na trasy wybiegną również uczestnicy cyklu Visma Ski Classics.

W ten weekend przedstawiciele wszystkich dyscyplin narciarstwa klasycznego rywalizować będą w Lahti. Oprócz biegaczy narciarskich do Finlandii zawitali również skoczkowie oraz kombinatorzy norwescy. Po niezbyt udanych dla polskich biegaczek Igrzyskach Olimpijskich, do kadry dołączy zaledwie 16-letnia Monika Skinder. O młodej biegaczce zrobiło się głośno podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorów, w których triumfowała w sprincie techniką dowolną. W tym roku obroniła tytuł i trener Janusz Krężelok obiecał jej, że po zakończeniu Igrzysk otrzyma szanse startu w Pucharze Świata. Jej dotychczasowe starty dają nadzieję, że po zdobyciu doświadczenia w startach najwyższej rangi, na stałe wejdzie do kadry i będzie zdobywać punkty Pucharu Świata.

W niedzielę odbędzie się Bieg Wazów. Poprzednią edycję najstarszego biegu narciarskiego na świecie wygrał Norweg John Kristian Dahl. Również on okazał się najlepszy dwa lata temu. W rywalizacji pań triumfowała przedstawicielka gospodarzy, Britta Johansson Norgren. Niedzielny bieg będzie zwieńczeniem Tygodnia Wazów, na który składa się dziesięć startów. Do rywalizacji miała przystąpić Justyna Kowalczyk. Jednak ze względu na chorobę, Polka nie pojawi się na trasie. Transmisję rywalizacji na dystansie 90 kilometrów przeprowadzi TVP Sport.

SOBOTA – 3 MARCA 2018

13:30 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: SPRINT ST. DOWOLNYM KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo