Biegi narciarskie: Puchar Świata w Lillehammer oraz Ski Classics w Livigno na antenach TVP 2, Eurosportu 1 i TVP Sport

Inauguracja sezonu 2017/2018 już za nami. Po konkursach w fińskiej Ruce, zawodniczki i zawodnicy startujący w Pucharze Świata w biegach narciarskich, wezmą udział w rywalizacji w Lillehammer. Na starcie zobaczymy Justynę Kowalczyk. Polka cykl Ruka Triple zakończyła na 24. miejscu. […]

Inauguracja sezonu 2017/2018 już za nami. Po konkursach w fińskiej Ruce, zawodniczki i zawodnicy startujący w Pucharze Świata w biegach narciarskich, wezmą udział w rywalizacji w Lillehammer. Na starcie zobaczymy Justynę Kowalczyk.

Polka cykl Ruka Triple zakończyła na 24. miejscu. Weekend zaczął się od sprintu techniką klasyczną, w którym Justyna Kowalczyk odpadła już w ćwierćfinale i ostatecznie uplasowała się na 20. miejscu. Na swoim koronnym dystansie, czyli 10 kilometrów klasykiem, Polka wywalczyła 18. pozycję. Kończący pobyt w Ruce bieg pościgowy stylem dowolnym zawodniczka z Kasiny Wielkiej ukończyła na 24. lokacie. Nasza reprezentantka dosyć spokojnie podchodziła do swoich rezultatów. Jak sama podkreślała, forma na rosnąć systematycznie, tak, aby swój najwyższy poziom osiągnąć podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. W Lillehammer zaplanowano sprint klasykiem oraz bieg łączony.

W sobotę odbędzie się również drugi bieg cyklu Visma Ski Classics. Po prologu, który odbył się w szwajcarskiej Pontresinie, tym razem zawodnicy uczestniczący w biegach długodystansowych rywalizować będą w Livigno. W zeszłym roku w tych zawodach triumfował Tord Asle Gjerdalen. Wśród Pań najlepsza okazała się Szwedka, Britta Johansson Norgren. Transmisja z La Sgambedy w sobotę na antenie TVP Sport.

SOBOTA – 2 GRUDNIA 2017

09:55 Ski Classics, Livigno, Włochy: 42KM TECHNIKĄ DOWOLNĄ na żywo
TVP Sport HD
sport.tvp.pl
Komentarz: Piotr Meissner

11:00 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: STUDIO na żywo

Studio: Marcin Rams

11:10 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: SPRINT TECHNIKĄ KLASYCZNĄ KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Komentarz w TVP 2: Jarosław Idzi – Bernadetta Piotrowska

NIEDZIELA – 3 GRUDNIA 2017

09:50 Puchar Świata, Ruka, Finlandia: STUDIO na żywo

Studio: Marcin Rams

09:55 Puchar Świata, Ruka, Finlandia: BIEG ŁĄCZONY KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Komentarz w TVP 2: Jarosław Idzi – Piotr Meissner

11:30 
Puchar Świata, Ruka, FinlandiaBIEG ŁĄCZONY MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk