Borys Mańkowski przed trudnym wyzwaniem. KSW 41 w systemie PPV

Federacja KSW przygotowała dla wszystkich swoich fanów wielką przedświąteczną niespodziankę. Już 23 grudnia w katowickim Spodku odbędzie się 41. gala organizowana przez tę federację. W walce wieczoru Borys Mańkowski podejmie Roberto Soldicia.  Dużym faworytem sobotniego pojedynku jest Mańkowski. „Diabeł Tasmański” […]

Federacja KSW przygotowała dla wszystkich swoich fanów wielką przedświąteczną niespodziankę. Już 23 grudnia w katowickim Spodku odbędzie się 41. gala organizowana przez tę federację. W walce wieczoru Borys Mańkowski podejmie Roberto Soldicia. 

Dużym faworytem sobotniego pojedynku jest Mańkowski. „Diabeł Tasmański” zrobił w ostatnim czasie olbrzymie postepy i dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wojowników w KSW. Umiejętności Borysa znacznie się zwiększyły, do tego stopnia, że był w stanie nawiązać równy pojedynek z samym Mamedem Chalidowem. Roberto Soldić to najprawdopodniej niższy poziom. Najprawdopodobniej, bo Bośniak jest postacią dość anonimową. Walczył tylko na małych galach z różnej klasy przeciwnikami. Mańkowski musi uważać przede wszystkim w stójce. Soldić aż 10 z 12 wygranych pojedynków wygrał przez KO, więc można przypuszczać, że ma czym uderzyć. Zadaniem Mańkowskiego powinno być jak najszybsze sprowadzenie walki do parteru, gdzie powinien mieć zdecydowaną przewagę. Pamiętajmy jednak, że każde starcie rozpoczyna się w stójce, także Borys będzie musiał wychodzić do każdej rundy maksymalnie skoncentrowany. Bośniak jest w stanie sprawić niespodziankę, więc sama walka zapowiada się ekscytująco.

Oprócz tego w Katowicach zobaczymy osiem innych pojedynków. Kleber Koike Erbst podejmie w walce rewanżowej Artura Sowińskiego, w ciekawym polsko-polskiej walce Marcin Wrzosek stawi czoła nowej gwieździe MMA w Polsce Romanowi Szymańskiemu, natomiast były mistrz mistrz KSW w wadze ciężkiej Francisco Rodriguez Jr stoczy bój z Michałem Andryszakiem. Wszystkie te starcia mają swoje historie i ambicje, żeby skraść show walce wieczoru.

Na początku gali zaprezentuje się czterech młodych i utalentowanych prospektów KSW. W najciekawszym pojedynku brązowy medalista olimpijski w zapasach Damian Janikowski podejmie niezwykle doświadczonego i niebezpiecznego Antoniego Chmielewskiego. Dopuszczenie Janikowskiego do tak trudnego pojedynku to duża odwaga ze strony Martina Lewandowskiego i Marcina Kawulskiego. Jeśli jednak mistrzowi zapasów uda się pokonał „Antka”, jego notowania błyskawicznie pójdą w górę. Poza tym zobczymy pojedynki Macieja Kazieczki z Gracjanem Szadzińskim, Łukasza Rajewskiego z Saladhine Parnasse oraz Kamila Szymuszowskiego z Grzegorzem Szulakowskim.

Dopełnieniem karty walk w katowickim Spodku będzie starcie rapera Popka Monstera z popularnym aktorem Tomaszem Oświecińskim.

pasek2

SOBOTA – 23 GRUDNIA 2017

20:00 KSW 41: BORYS MAŃKOWSKI – ROBERTO SOLDIĆ na żywo
 Ipla
pasek2

About Jakub Zegarowski