Piłkarska Bundesliga do 2021 roku w Eleven Sports!

Na dzisiejszej konferencji prasowej (16.02), dodajmy, że pierwszej w historii tego kanału, grupa Eleven Sports ogłosiła nabycie wyłącznych praw do pokazywania rozgrywek niemieckiej Bundesligi i 2. Bundesligi. Konferencję prasową w warszawskiej restauracji The Place poprowadził Mateusz Święcicki. Na konferencji obecni […]

Na dzisiejszej konferencji prasowej (16.02), dodajmy, że pierwszej w historii tego kanału, grupa Eleven Sports ogłosiła nabycie wyłącznych praw do pokazywania rozgrywek niemieckiej Bundesligi i 2. Bundesligi.

Konferencję prasową w warszawskiej restauracji The Place poprowadził Mateusz Święcicki. Na konferencji obecni byli: Jörg Daubitzer, Dyrektor Zarządzający DFL Sports Enterprises, Danny Menken, dyrektor zarządzający grupy ELEVEN SPORTS, Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający ELEVEN SPORTS w Polsce oraz Patryk Mirosławski, redaktor naczelny ELEVEN SPORTS w Polsce.

W ramach zakupionego pakietu grupa Eleven Sports od sezonu 2017/2018, przez 4 sezony, będzie mogła pokazywać na swoich antenach wszystkie mecze 1. ligi i 2. ligi wraz z barażami oraz mecz o Superpuchar Niemiec. Do tego na antenach zagoszczą również magazyny i reportaże przygotowane przez Bundesligę. Stacja planuje także mieć stałych wysłanników w Niemczech. Częściej niż do tej pory mają być także wysyłani komentatorzy na stadion. Wyjątkiem jest, że sobotnie mecze rozgrywane o godzinie 18:30 mogą zostać pokazane także w innej stacji telewizyjnej, decyzja o sprzedaży sublicencji należy jednak do włodarzy Eleven.

Do tej pory liga niemiecka gościła na antenie Eurosportu 2. Stacja prezentowała te rozgrywki przez 8 sezonów. Wśród komentatorów mogliśmy usłyszeć m.in. Mateusza Borka, Tomasza Lacha czy Tomasza Hajto. Kogo usłyszymy w Eleven Sports? Póki co nie są znane nazwiska, które zasilą Eleven Sports, jednak przy tak licznej liczbie transmisji, niezbędne będzie zatrudnienie nowych osób.

About Piotr Barwaśny