Cały sezon PŚ w skokach narciarskich na antenach TVP i Eurosportu

Fani skoków narciarskich czekali na ten moment przez długie 8 miesięcy. Już 25 Listopada w fińskiej Ruce, koło Kuusamo, zainaugurowany zostanie sezon 2016/2017. Wszystkie konkursy widzowie będą mogli zobaczyć, zarówno na antenie Telewizji Polskiej, jak i Eurosportu. Zapowiada się więc […]

Fani skoków narciarskich czekali na ten moment przez długie 8 miesięcy. Już 25 Listopada w fińskiej Ruce, koło Kuusamo, zainaugurowany zostanie sezon 2016/2017. Wszystkie konkursy widzowie będą mogli zobaczyć, zarówno na antenie Telewizji Polskiej, jak i Eurosportu. Zapowiada się więc pracowita zima.

Niemałe zmiany zaszły w kadrze polskich skoczków od zakończenia ubiegłego sezonu. Największa to oczywiście zmiana na stanowisku trenera kadry. Stefan Horngacher zastąpił Łukasza Kruczka, aktualnie trenera Włoch. Na pierwsze efekty pracy nowego szkoleniowca nie trzeba było czekać zbyt długo. Maciej Kot ma za sobą znakomite lato. Został triumfatorem Letniej Grand Prix. Na trzecim miejscu cykl ukończył lider polskiej kadry Kamil Stoch. Atmosfera przed rozpoczynającym się sezonem jak to zwykle bywa jest niepewna. Czy sukcesy z igielitu zostaną przeniesione na śnieg? Czy skoczkowie zdołają utrzymać formę przez długi sezon, w którym główną imprezą będą Mistrzostwa Świata w Lahti? Te pytania zadają sobie wszyscy fani skoków.  Do tej pory głównym problemem m.in. Macieja Kota czy też Dawida Kubackiego było „wyskakanie” się latem. Forma przychodziła szybko, ale nie dane było im utrzymać jej do docelowej dla skoczków pory roku.

Podobnie jak w poprzednich latach rywalizację najlepszych skoczków świata będziemy mogli śledzić za pośrednictwem dwóch stacji. Tym razem TVP pokaże wszystkie zaplanowane w kalendarzu konkursy. W poprzednim sezonie zabrakło tam zawodów  w Sapporo i piątkowej rywalizacji  w Vikersund. Konkursy główne zagoszczą tradycyjnie na antenie TVP 1. Kwalifikacje do polskich zawodów w Wiśle i Zakopanem pokaże TVP Sport. Na antenie publicznego nadawcy zobaczymy także Turniej Czterech Skoczni rozgrywany na przełomie grudnia i stycznia oraz Mistrzostwa Świata w Lahti, które odbędą się w dniach 22 lutego – 5 marca 2017 roku. Cały Puchar Świata pokaże także stacja Eurosport na antenach Eurosport 1 i Eurosport 2. Tam do zobaczenia również większość kwalifikacji do zawodów.

Jeśli chodzi o dziennikarzy obsługujących tę zimową dyscyplinę oficjalny komunikat TVP zobaczymy najprawdopodobniej kilka dni przed inauguracją PŚ. Nie należy się spodziewać jednak znaczących zmian w obsadzie komentatorskiej. Do tej pory zawody komentowali Włodzimierz Szaranowicz, Marek Rudziński, Sebastian Szczęsny oraz Stanisław Snopek. Głównymi ekspertami byli Prezes PZN Apoloniusz Tajner, a także były fizjoterapeuta polskiej kadry Rafał Kot. Studio przed zawodami prowadzili Maciej Kurzajewski oraz Maciej Jabłoński. Reporterem przeprowadzającym wywiady był Michał Regulski. W Eurosporcie  mogliśmy  słuchać  Igora Błachuta, do którego dołączył Jakub Pieczatowski. W roli eksperta stacji występował Adam Małysz, który obecnie pełni funkcje dyrektora-koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej.

Z perspektywy polskiego fana skoków narciarskich nadchodząca wielkimi krokami sportowa zima zapowiada się  niebywale emocjonująco. Polscy skoczkowie pod wodzą Stefana Horngachera muszą zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać, że udane lato nie było tylko dziełem przypadku czy jednorazowym wyskokiem. Nieco inna forma przygotowania fizycznego do sezonu powinna sprawić, że skoczkowie będą nawiązywali do najlepszych sezonów.  Początkowe konkursy to jednak jak zwykle u nas spokojne, ale oby nie za bardzo, wejście w sezon. Zwykło się mówić, że prawdziwy sezon rozpoczyna się od zawodów w Engelbergu i następującym po nich Turnieju Czterech Skoczni. To tam powinniśmy zobaczyć naszych reprezentantów w szczytowej formie.

CZWARTEK – 24 LISTOPADA 2016

17:45 Puchar Świata, Ruka, Finlandia: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

PIĄTEK – 25 LISTOPADA 2016

16:30  Pucharu Świata, Ruka, Finlandia: STUDIO na-żywo
TVP 1 HD

16:45  Pucharu Świata, Ruka, Finlandia: WSTĘP DO ZAWODÓW na-żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

17:00  Puchar Świata, Ruka, Finlandia: KONKURS INDYWIDUALNY na-żywo
TVP 1 HDEurosport 1 HDEurosport Player

SOBOTA – 26 LISTOPADA 2016

15:45  Puchar Świata, Ruka, Finlandia: STUDIO na-żywo
TVP 1 HD

15:45  Puchar Świata, Ruka, Finlandia: WSTĘP DO ZAWODÓW na-żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

16:00  Puchar Świata, Ruka, Finlandia: KONKURS INDYWIDUALNY na-żywo
TVP 1 HDEurosport 1 HDEurosport Player

About Michał Winiarczyk