Cały tydzień z Plusligą w Polsacie Sport

W tym tygodniu widzów czekają trzy pojedynki, z czego dwa środowe spotkania to hity. Verwa w ośmiu spotkaniach we własnej hali przegrała połowę. Zdobyła na raptem trzynaście oczek u siebie i notowała słabe mecze jak porażka z Aluronem Wartą Zawiercie […]

W tym tygodniu widzów czekają trzy pojedynki, z czego dwa środowe spotkania to hity.

Verwa w ośmiu spotkaniach we własnej hali przegrała połowę. Zdobyła na raptem trzynaście oczek u siebie i notowała słabe mecze jak porażka z Aluronem Wartą Zawiercie 0:3. To powoduje, że gospodarze plasują się na siódmej lokacie ze stratą aż 16 punktów do swojego przeciwnika. Zaksa w 14 meczach straciła tylko osiem setów i jedne punktów. Poprzednie dwa pojedynki w Warszawie to zdecydowane zwycięstwa siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla odpowiednio 3:0 i 3:1.

Trzy ostatnie starcia pomiędzy Asseco i Jastrzębskim Węglem były jednostronne i kończyły się zwycięstwami przyjezdnych po 3:0. Na tę chwilę w tabeli oba zespoły dzieli dziewięć punktów. Dla Rzeszowa wygrana jest bardzo ważna ze względu na konieczność pogoni za czołowymi ekipami Plusligi.

Kto by się spodziewał, że przed tym spotkaniem wyżej będzie ekipa z Katowic. GKS zdobył 26 punktów, a Skra jedynie 20. Gospodarze u siebie grają bardzo dobrze, ponieważ wygrali trzy ostatnie pojedynki, a dwie przegrane to 3:2 z Asseco i Cuprum. To pokazuje, że Katowiczanie u siebie zawsze jakieś punkty do ligowej tabeli zdobywają. Dla Bełchatowian jedynym pocieszeniem jest fakt, że udało się zdobyć jedno oczko w starciu z Jastrzębskim Węglem oraz to, że mają passę trzech kolejnych zwycięstw z GKS-em.

ŚRODA – 30 GRUDNIA 2020

17:30 PlusLiga – 13. kolejka: VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE