Ćwierćfinały Pucharu Włoch w Polsacie Sport HD

Czas na prawdziwe emocje prosto z włoskich stadionów. Do ćwierćfinałów w komplecie awansowali wszyscy faworyci, co zaowocowało bardzo interesującymi zestawieniami w tej fazie turnieju. Pierwsze starcia już w najbliższy wtorek i środę. Na placu boju przetrwało już tylko osiem najlepszych zespołów. Niemal […]

Czas na prawdziwe emocje prosto z włoskich stadionów. Do ćwierćfinałów w komplecie awansowali wszyscy faworyci, co zaowocowało bardzo interesującymi zestawieniami w tej fazie turnieju. Pierwsze starcia już w najbliższy wtorek i środę.

Na placu boju przetrwało już tylko osiem najlepszych zespołów. Niemal wszystkie reprezentują Serie A, a maleńkim „rodzynkiem” pośród nich jest grająca w Serie B AC Cesena.

Rywalizacją rozpocznie się na Stadio San Paolo, gdzie miejscowe SSC Napoli zmierzy się z AFC Fiorentiną. W poprzednim sezonie ligowym mecze tych drużyn dwukrotnie nie przyniosły rozstrzygnięcia (3:3, 1:1). Tym razem zdecydowanym faworytem pojedynku wydaje się być klub z trzema polakami w kadrze. Zbierający ostatnio dobre recenzje Piotr Zieliński może liczyć na występ w podstawowym składzie. Inaczej wygląda sytuacja Igora Łasickiego, który czeka na szanse od trenera oraz Arkadiusza Milika, który dochodzi do pełni formy po kontuzji.

W najciekawszym spotkaniu tej fazy Coppa Italia dojdzie do szlagierowego meczu pomiędzy Juventusem FC a AC Milan. Tylko w ubiegłym roku oba kluby aż cztery razy mierzyły się w rozmaitych rozgrywkach. Żaden pojedynek nie odbył się w Turynie, lecz Rossoneri tylko raz okazali się lepsi na własnym stadionie. Tym razem do starcia dojdzie na Juventus Stadium, dlatego ciężko przypuszczać by przyjezdni sprostali tak trudnemu zadaniu.

WTOREK – 24 STYCZNIA 2017

20:40 Puchar Włoch – 1/4 Finału: SSC NAPOLI – ACF FIORENTINA na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Komentarz: Cezary Kowalski – Tomasz Łapiński

ŚRODA – 25 STYCZNIA 2017

20:40 Puchar Włoch – 1/4 Finału: JUVENTUS FC – AC MILAN na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Komentarz: Roman Kołtoń – Marcin Lepa

About Adrian Wojdyło