Cyfrowy Polsat uruchamia kanały Premium dla fanów tenisa

Tenis ziemny jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, a najważniejsze turnieje, składające się na Wielkiego Szlema, przyciągają na korty oraz przed telewizory na całym świecie miliony fanów. Posiadacze praw do transmisji najważniejszych tenisowych imprez postanowili uruchomić na ich […]

Tenis ziemny jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, a najważniejsze turnieje, składające się na Wielkiego Szlema, przyciągają na korty oraz przed telewizory na całym świecie miliony fanów. Posiadacze praw do transmisji najważniejszych tenisowych imprez postanowili uruchomić na ich czas dwa kanały premium, które pozwolą najzagorzalszym fanom tenisa na śledzenie rozgrywek.

Kanały Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2 to efekt porozumienia pomiędzy Grupą Polsat, posiadaczem praw do pokazywania Wimbledonu, a Eurosportem, posiadającym prawa do transmisji pozostałych trzech turniejów wielkoszlemowych. Na tych dwóch kanałach kibice będą mogli śledzić rozgrywki 24 godz. na dobę bez reklam i w jakości HD. Nadawca zapowiada około 400 godzin relacji i komentarzy na żywo.

Kanały działać będą podczas czterech najbliższych turniejów oraz przez tydzień po ich zakończeniu, kiedy to będzie można obejrzeć powtórki najciekawszych spotkań. Plan transmisji przedstawia się więc następująco:

French Open (Roland Garros) 2017 – od 28 maja do 11 czerwca br. (powtórki do 18 czerwca br.),
Wimbledon 2017 – od 3 do 16 lipca br. (powtórki do 23 lipca br.),
US Open 2017 – od 28 sierpnia do 10 września br. (powtórki do 17 września br.),
Australian Open 2018 – od 15 do 28 stycznia 2018 r. (powtórki do 4 lutego 2018 r.).

Wielki Szlem to setki meczów i godzin relacji na żywo, światowa czołówka tenisa męskiego i kobiecego, a także niezapomniane występy Polaków. W ramach przygotowywanej z Eurosportem sezonowej oferty Tenis Premium fani tenisa będą mogli oglądać wszystkie turnieje 24 godziny na dobę, w HD i bez reklam. Pokażemy wszystkie najlepsze i najważniejsze mecze na żywo oraz relacje z meczów Polaków w tak szerokim zakresie, jak będzie to tylko możliwe – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A. i Telewizja Polsat Sp. z o.o.

Wielki Szlem to prawdziwe święto tenisa, zapewniające niezapomniane emocje wszystkim kibicom tej dyscypliny. Cieszymy się, że razem z naszym partnerem udało nam się wypracować unikalny produkt w odpowiedzi na oczekiwania najbardziej wymagających kibiców, którzy chcą śledzić każdą sekundę tych prestiżowych turniejów. Tenis Premium to propozycja komplementarna do oferty Eurosportu, którego widzowie będą mieli dostęp do transmisji w takim samym zakresie jak dotychczas – powiedziała Dorota Żurkowska, SVP, Country Manager Discovery w Polsce.

Pakiet będzie do zakupienia przez użytkowników Cyfrowego Polsatu oraz w serwisie ipla.tv i aplikacji IPLA (na systemy Windows, Smart TV, Android i iOS).

About Wojciech Nowakowski

współzałożyciel i redaktor portalu igrzyska24.pl, dziennikarz portalu TakSięGra, hungarysta, poliglota