Cztery drużyny, trzy miejsca. 30. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Przed nami ostatni weekend rundy zasadniczej siatkarskiej PlusLigi. W grze o awans do najlepszej szóstki wciąż jest siedem drużyn. Kto dołączy do ZAKSY, Skry i Trefla? Siatkarski weekend rozpoczniemy pojedynkiem Cerradu Czarnych Radom z ONICO Warszawa. Gospodarze walczą z Cuprum Lubin o […]

Przed nami ostatni weekend rundy zasadniczej siatkarskiej PlusLigi. W grze o awans do najlepszej szóstki wciąż jest siedem drużyn. Kto dołączy do ZAKSY, Skry i Trefla?

Siatkarski weekend rozpoczniemy pojedynkiem Cerradu Czarnych RadomONICO Warszawa. Gospodarze walczą z Cuprum Lubin o 8. miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Aktualnie to właśnie Radomianie są w lepszej sytuacji przed ostatnią serią gier. Dlatego też celem będzie wygrana z ONICO, która zapewni im 8. pozycję bez względu na wynik meczu Cuprum – GKS Katowice. Stołeczna drużyna, również dzięki ewentualnej wygranej w piątek, ma szanse zrealizować swój cel, który będzie oznaczał zapewnienie sobie 4. miejsca. Stanie się tak tylko wówczas, gdy zespół Stephana Antigi zwycięży za 3 punkty. W przypadku innego rezultatu, ONICO będzie musiało czekać na wyniki pozostałych spotkań z udziałem ekip, które pozostają w grze o play-offy. Zespół z Warszawy na pewno nie jest w tak dobrej formie, jak w pierwszej połowie sezonu. Dlatego też żaden wynik w Radomiu nie będzie niespodzianką.

W sobotę czeka nas pojedynek dwóch najlepszych drużyn tego sezonu. PGE Skra Bełchatów oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już kilka kolejek temu zapewnili sobie miejsce w najlepszej szóstce rozgrywek, a później kolejno drugie i pierwsze miejsce. Daje to komfort 10 dni wolnego przed przystąpieniem do półfinałów, do których obie ekipy awansują bez konieczności rozgrywania ćwierćfinałów. Zarówno Skra, jak i ZAKSA w sobotnim pojedynku nie będą chciały odkryć wszystkich kart. Tym bardziej, że bardzo prawdopodobna jest powtórka tego składu w finale rozgrywek, który z pewnością będzie najważniejszy dla obu klubów.

Pozostałe sześć spotkań rozegranych zostanie w sobotę o 14.45. Polsat Sport pokaże starcie Aluronu Virtu Warty ZawiercieBBTS-em Bielsko-Biała. Dla gospodarzy jest to szansa na awans na 10. pozycję. Beniaminek PlusLigi ma 36 punktów i jest jedenasty. Taki sam dorobek ma GKS Katowice. Jednak Zawiercianie muszą też oglądać się za siebie. Tylko 2 „oczka” mniej ma Stocznia Szczecin. Zdecydowanie poważniej wygląda sytuacja drużyny z Bielska, która musi wygrać, aby przedłużyć swoje szanse na utrzymanie w PlusLidze. Podopieczni Pawła Gradowskiego mają 2 punkty straty do Łuczniczki Bydgoszcz. Dlatego też nie tylko muszą zwyciężyć w Zawierciu, ale również liczyć na porażkę bezpośrednich rywali w walce o 14. miejsce.

Równocześnie w Ipli i na polsatsport.pl transmitowane będzie spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn z MKS-em Będzin.

pasek2

PIĄTEK – 13 KWIETNIA 2018

18:00 PlusLiga – 30. kolejka: CERRAD CZARNI RADOM – ONICO WARSZAWA na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 14 KWIETNIA 2018

14:45 PlusLiga – 30. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 15 KWIETNIA 2018

14:45 PlusLiga – 30. kolejka: ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – BBTS BIELSKO-BIAŁA na żywo
Ipla

14:45 PlusLiga – 30. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN – MKS BĘDZIN na żywo
Ipla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)