Czy Kamil Stoch pójdzie śladami Svena Hannavalda? Transmisje z Innsbrucka w TVP 1 i Eurosporcie 1

Za nami niemiecka część 66. Turnieju Czterech Skoczni. Okazała się ona niezwykle udana dla Kamila Stocha, który jako pierwszy Polak triumfował w Oberstdorfie i Ga-Pa. Teraz skoczkowie przenoszą się do stolicy Tyrolu. Po dwóch pierwszych konkursach Turnieju Czterech Skoczni w […]

Za nami niemiecka część 66. Turnieju Czterech Skoczni. Okazała się ona niezwykle udana dla Kamila Stocha, który jako pierwszy Polak triumfował w Oberstdorfie i Ga-Pa. Teraz skoczkowie przenoszą się do stolicy Tyrolu.

Po dwóch pierwszych konkursach Turnieju Czterech Skoczni w polskich i zagranicznych mediach najczęściej padało nazwisko Kamila Stocha. Nasz reprezentant w świetnym stylu odniósł zwycięstwa w Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen. Na obecną chwilę wydaje się być głównym faworytem do zwycięstwa w całej imprezie. Ma też szansę na powtórzenie wyczynu Svena Hannavalda z 2002 roku. Niemiec w drodze po triumf w TCS, zwyciężył we wszystkich czterech konkursach. Z pewnością zadanie będzie próbował utrudnić Polakowi Richard Freitag. Niemiec, przed rozpoczęciem imprezy był wymieniany jako główny kandydat do końcowego triumfu. Dwa rozegrane konkursy kończył na drugim miejscu, tuż za Stochem. Freitag na półmetku rywalizacji traci do Stocha 11.8 punktu. Trzeci w klasyfikacji jest Dawid Kubacki, który w Oberstdorfie pierwszy raz w karierze stanął na podium. Ma on już jednak sporą stratę do lidera – 32,3 punktu. Szesnastą lokatę zajmuję Stefan Hula, siedemnastą Maciej Kot, natomiast dwudziesty czwarty jest Piotr Żyła.

Do zawodów w Innsbrucku zgłoszonych zostało 67. skoczków. W kwalifikacjach do czwartkowego konkursu zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Do szóstki startującej od początku TCS dołączy Tomasz Pilch. 17-letni siostrzeniec Adama Małysz zadebiutuje tym samym w Pucharze Świata. Przypomnijmy, że to on swoimi świetnymi występami w Pucharze Kontynentalnym wywalczył dla Polski siódme miejsce startowe.

Początek kwalifikacji zaplanowano na godzinę 14:00. Transmisję przeprowadzi Eurosport 1. Czwartkowy konkurs, który rozegrany zostanie o tej samej godzinie  do zobaczenia również na antenie TVP 1.

pasek2

ŚRODA – 3 STYCZNIA 2018

13:30 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

14:00
 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

CZWARTEK – 4 STYCZNIA 2018

13:30 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

Studio: Michał Korościel, Jakub Kot


13:35 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO na żywo


14:00 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

Komentarz w TVP: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz (z Innsbrucka)

Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Igor Błachut (z Innsbrucka)
pasek2

About Michał Winiarczyk