Debata na temat dress code w grach na żywo

Pokerzyści nie są grupą, która słynie z wyrafinowanego gustu w zakresie mody. W rzeczywistości, bardzo często wchodząc do kasyna możesz być wręcz przerażony, że każdy wygląda tak samo. Niebieskie dżinsy, bluza z kapturem, okulary przeciwsłoneczne i wielkie słuchawki. Strój ten […]

Pokerzyści nie są grupą, która słynie z wyrafinowanego gustu w zakresie mody. W rzeczywistości, bardzo często wchodząc do kasyna możesz być wręcz przerażony, że każdy wygląda tak samo. Niebieskie dżinsy, bluza z kapturem, okulary przeciwsłoneczne i wielkie słuchawki. Strój ten na początku był oznaką dumy, znakiem dla innych miłośników, że poważnie podchodzisz do gry. Dzisiaj ten entuzjazm już opadł, a pojawienie się w takim stroju raczej wzbudza uśmiech na twarzy rywali niż szacunek.

Debata na temat Dress Code w pokerze

Osoby, które popierają wprowadzenie odpowiednich zasad dress code w pokerze argumentują, że najlepsi gracze będą często pojawiać się w mediach społecznościowych i tym samym staną się wizytówką pokera. Nawet jeżeli sami zawodnicy unikają portali takich jak Twitter czy Instagram, pokerowe media będą publikować ich wizerunek. Często na zdjęciu z turnieju pokerowego widzimy graczy, którzy właśnie wygrali dziesiątki, jeżeli nie setki tysięcy dolarów, a wszyscy ubrani są w rzeczy, które mogą sprawiać, że postrzegasz ich bardziej jako bezdomni.

Zwolennicy dress code argumentują, że tego typu rzeczy utrwalają negatywne stereotypy dotyczące pokerzystów i dlatego należy to zmienić. Uznają, że jeżeli ktoś gra w pokera, to powinno zależeć mu na dobrej prezentacji gry w mediach. Dzięki temu więcej osób zainteresuje się pokerem, a to przełoży się na rozwój samej gry oraz sposób jej postrzegania przez społeczeństwo.

Ich zdanie podziela coraz większa liczba kasyn. Co prawda wejście w bluzie i dżinsach nadal jest dozwolone w przypadku większości kasyn, jednak tendencja się zmienia i często lokalnie pojawiają się obostrzenia, które nakładają na nas obowiązek noszenia np. Eleganckiego obuwia. Do większości kasyn nie wejdziemy też  w krótkich spodenkach.

Poker Online eliminuje problem

Czy zrezygnowałbyś z gry tylko dlatego, że nie akceptujesz zasad dotyczących ubioru w danym kasynie? Chociaż może wydawać się to absurdalne, w rzeczywistości wielu graczy unika z tego powodu pójścia do kasyna. Jeżeli należysz do grona osób, które nie lubią podporządkowywać się zasadom i po prostu chcesz czuć się swobodnie, dobrą alternatywą będzie dla Ciebie poker online!

Grasz w ulubioną grę w zaciszu własnego domu, siedząc w jakiej pozycji chcesz, w ubraniu jakim chcesz, lub nawet leżysz wygodnie w łóżku. Wizja całkowitej swobody kusi wielu graczy i dlatego zdecydowana większość początkujących graczy, a także całkiem liczna grupa zawodowców omija turnieje na żywo i preferuje rozgrywkę w sieci. Operatorzy pokerowi online robią z kolei wszystko, aby wynagrodzić graczom brak interakcji na żywo, wprowadzając różne rozwiązania. Np. GGPoker (jeden z największych operatorów pokerowych online w sieci), wprowadził do swojej oferty SnapCam, specjalną funkcję, która pozwala nagrać krótką reakcję na wydarzenia przy stole. Dzięki temu nadal możemy cieszyć się społecznościowym aspektem gry, ale nie musimy opuszczać swojego domu.

Oczywiście poker na żywo dostarcza mnóstwo rozrywki i jest idealny na wieczory z przyjaciółmi, ale nie wszyscy kochają interakcję z innymi, a także nie wszyscy lubią dostosowywać się do zasad panujących w danym kasynie, dlatego dla tych grup, poker online stanowi prawdziwe wybawienie.

About REDAKCJA