Derby lubuskiego przy okazji 7. kolejki PGE Ekstraligi

Dzień po żużlowej Grand Prix zawodnicy wracają na polskie tory aby rywalizować o kolejne punkty dla drużyny. Jak na ich postawę wpłyną sobotnie zawody oraz nocna podróż do kraju nad Wisłą? Od ich dyspozycji będzie zależeć końcowy wynik zespołu, a […]

Dzień po żużlowej Grand Prix zawodnicy wracają na polskie tory aby rywalizować o kolejne punkty dla drużyny. Jak na ich postawę wpłyną sobotnie zawody oraz nocna podróż do kraju nad Wisłą? Od ich dyspozycji będzie zależeć końcowy wynik zespołu, a oczekiwania zarządów i kibiców z tygodnia na tydzień są coraz większe. Przed nami gorąca niedziela z derbami lubuskimi w roli głównej. Ten oraz mecz w Częstochowie pokażą kamery nSport+.

Zielonogórzanie są daleko od swojej optymalnej formy. Zimowa przerwa zdaje się mocno osłabiła potencjał zespołu „Myszki Miki”. Całość próbuje posklejać Adam Skórnicki, który podobne zadanie wykonał kilka sezonów temu w leszczyńskim team`ie. Dziś Falubaz zajmuje 6. miejsce z dorobkiem jedynie 4 punktów. Co na to Cash Broker? Od swoich rywali są lepsi o 2 oczka ale ich forma wcale jakaś lepsza nie jest. Wystarczy wspomnieć chociażby porażkę z Grudziądzem, czerwoną latarnią ligi. W tym momencie zapytać się możemy „I co z tego?” Ano nic. Przed nami derby i wszelkie dywagacje, ostatnie wyniki idą tak naprawdę na margines bo tu nie liczą się punkty. Tu liczy się prestiż, który każdy tego dnia będzie chciał posmakować.

Nie minął półmetek ligi a częstochowskie „Lwy” zachowują się tak jakby dopadła je poobiednia sjesta. Start rozgrywek mieli imponujący. Duża zasługa w tym Fredrika Lindgrena, który swoją formą oczarował całe środowisko żużlowe do tego stopnia, że każdy snuł teorię co znajduje się w jednostce napędowej jego motocykli. Szweda najwyraźniej znudziło to zwyciężanie bo jego ostatni wynik był mocnym odchyleniem poniżej jego umiejętności. Niestety odbiło się to na negatywnym wizerunku całego zespołu, który bez swojej rewelacji już taki groźny nie był. O „Fredkę” jednak kibice mogą być spokojni. Jest w rękach Marka Cieślaka, który jak nikt potrafi zmotywować swoich zawodników do skutecznej jazdy. Dla widowiska jednak chyba byłoby fajniej, gdyby przebudzenie nastąpiło przynajmniej kolejkę później. Wszak pod Jasną Górą zamelduje się sam „Al Capone PGE Ekstarligi” wraz ze swoją Rodziną, która cały czas szuka wspólnego języka nie tylko na torze ale również i poza nim.

pasek2

NIEDZIELA- 27 MAJA 2018

16:00 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo


16:30 
PGE Ekstraliga – 7. kolejka: FALUBAZ ZIELONA GÓRA – CASH BROKER STAL GORZÓW na żywo


18:30 
PGE Ekstraliga – 7. kolejka: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo


19:00 
PGE Ekstraliga – 7. kolejka: FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – GET WELL TORUŃ  na żywo


20:45 
Magazyn PGE EKSTRALIGA na żywo

pasek2

About Michał Lewandowski