Derby Mediolanu najciekawszym spotkaniem 1/4 finału Coppa Italia

Przerwa międzyświąteczna to czas, kiedy odbędą się dwa ciekawe spotkania 1/4 Coppa italia. Zdecydowanym hitem tej fazy rozgrywek są Derby Mediolanu.  Oba zespoły miały przed sezonem wielkie plany. AC Milan zainwestował duże pieniądze w zakup nowych piłkarzy, którzy mieli odbudować […]

Przerwa międzyświąteczna to czas, kiedy odbędą się dwa ciekawe spotkania 1/4 Coppa italia. Zdecydowanym hitem tej fazy rozgrywek są Derby Mediolanu. 

Oba zespoły miały przed sezonem wielkie plany. AC Milan zainwestował duże pieniądze w zakup nowych piłkarzy, którzy mieli odbudować potęgę sprzed lat. Duże nazwiska, z Leonardo Bonuccim na czele, budziły wielkie nadzieje, jednak nie zostaną one spełnione. O ile początek sezonu AC Milan miał jeszcze w miarę udany, o tyle w tym momencie spisuje się katastrofalnie. Remis z Benevento, porażka z Atalantą to tylko wierzchołek góry lodowej. W drużynie zmienił się trener. Gennaro Gattuso zastapił na tym stanowisku Vincenzo Montellę, ale ta zmiana na niewiele się zdała. W meczu z Interem Mediolan, AC Milan nie będzie faworytem. Podopieczni Luciano Spalettiego grają bardzo dobry sezon i poza wpadką z Udinese Calcio są praktycznie bezbłędni, wciąż liczą się zresztą w walce o mistrzostwo Włoch. Zwycięstwo w derbach Mediolanu byłby dla nich dodatkowym zastrzykiem pozytywnych emocji, więc na pewno nie odpuszczą. Przed nami interesujący mecz, ale faworyt jest tylko jeden.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, SS Lazio zmiefzy się z ACF Fiorentiną. Na boisku może być interesująco, ale brak zwycięstwa Rzymian byłby dużą niespodzianką.

pasek2

WTOREK – 26 GRUDNIA 2017

20:55 Coppa Italia – 1/4 finału: SS LAZIO – ACF FIORENTINA na żywo
Polsat Sport HDIpla

ŚRODA – 27 GRUDNIA 2017

20:40 Coppa Italia – 1/4 finału: AC MILAN – INTER MEDIOLAN na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Cezary Kowalski – Marcin Lepa
pasek2

About Jakub Zegarowski