Diamentowa Liga melduje się w Europie. Transmisja z Rzymu w Polsat Sport

Po serii wojaży po różnych kontynentach Diamentowa Liga melduje się w końcu na starym kontynencie. Pierwszym z serii, mityngiem w Europie, będą zmagania na stadionie Olimpijskim w Rzymie. Transmisja w Polsacie Sport.

Pomysłodawcą mityngu w Rzymie był Primo Nebiolo, były prezydent IAAF w latach 1981 – 1999. Historia mityngu „Golden Gala” sięga właśnie roku 1981. Podczas swojej długiej historii aż 8-krotnie były bite rekordy świata, po raz ostatni w 2008 roku, kiedy Jelena Isinbajewa skoczyło o tyczce 5,03m. Natomiast od kiedy, mityng należy już do Diamentowej Ligi, rekord mityngu w rzucie dyskiem ustanowił Piotr Małachowski. Rekord jest niepobity do dziś.

W czwartkowych zmaganiach w Rzymie zobaczymy aż 7 reprezentantów naszego kraju. Swój rekord mityngu będzie chciał poprawić Piotr Małachowski, a jednym z jego rywali będzie Robert Urbanek. Na wyższe skoki niż ostatnio liczą na pewno Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Będący w coraz lepszej formie Adam Kszczot, będzie chciał po raz kolejny złamać dominację koalicji Afrykańskiej na tym dystansie. Justyna Święty-Ersetic, która jest w świetnej formie na początku sezonu we wtorek pobiła rekord mityngu podczas mityngu w Bydgoszczy. Teraz będzie chciała udowodnić swoją dobrą formę w Rzymie. O jak najlepszy wynik postara się Krystian Zalewski, który pobiegnie na 3000m z przeszkodami.

CZWARTEK – 31 MAJA 2018

20:00 Diamentowa Liga, Rzym, Włochy: MITYNG na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam