Diamentowa Liga w Sztokholmie w Polsacie Sport

Sztokholm będzie gospodarzem następnego mityngu z cyklu Diamentowej Ligi. Będą to ostatnie, tak ważne zawody przed mistrzostwami świata w Pekinie. Tym razem na starcie zobaczymy zaledwie troje reprezentantów Polski. Emocji, jednak z pewnością niezabraknie, gdyż na starcie zobaczymy gwiazdy światowej lekkoatletyki. […]

Sztokholm będzie gospodarzem następnego mityngu z cyklu Diamentowej Ligi. Będą to ostatnie, tak ważne zawody przed mistrzostwami świata w Pekinie. Tym razem na starcie zobaczymy zaledwie troje reprezentantów Polski. Emocji, jednak z pewnością niezabraknie, gdyż na starcie zobaczymy gwiazdy światowej lekkoatletyki. Tradycyjnie zawody obserwować będzie można za pośrednictwem Polsatu Sport.

Polscy kibice zainteresowani będą szczególnie rywalizacją dyskoboli, gdzie o kolejne punkty do rankingu cyklu powalczą Robert Urbanek i Piotr Małachowski. Biorąc pod uwagę, że w konkurencji tej będziemy upatrywać szans medalowych na mistrzostwach świata to liczymy na udany występ Polaków. Ponadto na dystansie 3000 metrów pobiegnie Renata Pliś. 

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w skoku wzwyż mężczyzn. Poziom na arenie światowej w tej konkurencji podniósł się niesamowicie. W Szwecji zobaczymy m.in Katarczyka Mutaza Essa Barshima, trenowanego przez polskiego trenera Andrzeja Szczyrbę. Głównym jego rywalem będzie reprezentant Włoch Marco Fassinotti. Wśród gwiazd królowej sportu, które zobaczymy w Londynie z pewnością należy wspomnieć o Caterine Iberguen, Shelly-Ann Fraser-Pryce, Barborze Spotakovej czy Gregu Rutherfordzie.

CZWARTEK – 30 SIERPNIA 2015

20:00 Diamentowa Liga, Sztokholm, Szwecja: ZAWODY na żywo
Polsat Sport HD

About Bartosz Mierzwa