Diamentowa Liga z Oslo w Polsat Sport Extra

Sezon lekkoatletyczny coraz bardziej przyśpiesza. I to samo można powiedzieć o Diamentowej Lidze. Kilka dni po mityngu w Rzymie najlepsi lekkoatleci przenoszą się do Oslo. Transmisja ze stolicy Norwegii w Polsat Sport Extra.  Kalendarz światowej federacji jest tak napięty, że […]

Sezon lekkoatletyczny coraz bardziej przyśpiesza. I to samo można powiedzieć o Diamentowej Lidze. Kilka dni po mityngu w Rzymie najlepsi lekkoatleci przenoszą się do Oslo. Transmisja ze stolicy Norwegii w Polsat Sport Extra. 

Kalendarz światowej federacji jest tak napięty, że mityngi rozgrywane są co kilka dni. Po świetnych wynikach w Rzymie czas na emocje w Oslo. Historia zmagań na Bislett Stadion w Oslo sięga 1924. Dzięki temu, jest to jeden z najstarszych mityngów na świecie. Podczas zawodów pobito dotychczas aż 61 rekordów świata. W przeciwieństwie do poprzednich lat, w tym razem na starcie nie zobaczymy żadnego reprezentanta naszego kraju. To jednak nie oznacza, że nie będzie brakowało emocji. Ciekawie zapowiadają się emocje w konkurencjach technicznych. W skoku o tyczce kobiet zobaczyć będziemy mogli rywalizację Sandi Morris z Katerina Stefanidi. Całą światową czołówkę będziemy mogli oglądać w pchnięciu kulą. Na Bislett Stadion zaprezentują się Tomas Walsh, Rayn Crouser czy David Storl. Patrząc na obecne listy tegorocznych wyników, możemy spodziewać się pchnięć powyżej 22m. Swój kolejny start w przeciągu kilku dni zaplanowała Blessing Okagbare. Tym razem Nigeryjska sprinterka zaprezentuje się na dystansie 100m.

pasek2

CZWARTEK – 7 CZERWCA 2018

20:00 Diamentowa Liga, Oslo, Norwegia: MITYNG na żywo
Ipla
pasek2

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam