DKB Handball Bundesliga wraca po wakacjach. Cały sezon wyłącznie w Sportklub

Sierpień to nie tylko start najlepszych lig piłkarskich, ale także start jednej z najlepszych lig, jeśli chodzi o piłkę ręczną. Zgodnie z tradycją sezon rozpocznie spotkanie o Superpuchar Niemiec, natomiast dzień później będziemy się już ekscytować pierwszym meczem sezonu 2018/19. […]

Sierpień to nie tylko start najlepszych lig piłkarskich, ale także start jednej z najlepszych lig, jeśli chodzi o piłkę ręczną. Zgodnie z tradycją sezon rozpocznie spotkanie o Superpuchar Niemiec, natomiast dzień później będziemy się już ekscytować pierwszym meczem sezonu 2018/19. Transmisje z obu spotkań wyłącznie w Sportklub. 

Sezon piłkarzy ręcznych w Niemczech jest tak napięty, że włodarze lig postanowili rozpocząć sezon już w sierpniu. To nie podobało się wielu klubom i zawodnikom co wyrażali w swoich wywiadach oraz wnioskach do włodarzy. To jednak nic nie dało i dlatego już w środę czeka nas spotkanie o Superpuchar Niemiec. Naprzeciw siebie staną, mistrz kraju SG Flensburg-Handewitt oraz zdobywca krajowego pucharu Rhein Neckar Lowen. Czeka nas więc prawdziwa wojna na parkiecie. W poprzednim sezonie oba zespoły spotykały się dwukrotnie i każda z drużyn wygrała po jednym spotkanie. Przed sezon żadna z ekip nie kalkulowała także na rynku transferowym, obie zakontraktowały ciekawych zawodników, jednak nie obyło się także o ubytki w składzie i to one mogą być kluczowe w tym spotkaniu.

Jedna z największych rewelacji poprzedniego sezonu, SC Magdeburg nowy sezon rozpocznie od spotkania z MT Melsungen. Poprzedni sezon dla ekipy z Saksonii był jednym z najlepszych w ostatnich latach. Czwarte miejsce i wywalczenie prawa gry w Europejskich Pucharach to tylko początek nowego rozdania jak twierdzi właściciel klubu. Teraz czekać będziemy na potwierdzenie tych słów. Ich pierwszym rywalem będzie ligowy średniak, jak można tak nazwać ekipę z Melsunegen. W ekipie z Magdeburga gra, Piotr Chrapkowski.  Nasz rozgrywający, wystąpił w meczu pucharowym, w którym zdobył 2 bramki i zanotował 4 asysty.

ŚRODA – 22 SIERPNIA 2018

19:30 Superpuchar Niemiec: SG FLENSBURG-HANDEWITT – RHEIN-NECKAR LÖWEN na żywo

Komentarz: Kamil Gapiński

CZWARTEK – 23 SIERPNIA 2018

19:00 DKB Handball Bundesliga – 1.kolejka: MT MELSUNGEN – SC MAGDEBURG na żywo

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam