Dla kogo Złoty Orzeł? Zakończenie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen na antenach TVN i Eurosportu

Aby dopełnić dzieła musimy skierować wzrok na Bischofshofen. Tam tradycyjnie 6 stycznia zakończy się Turniej Czterech Skoczni. Kto okaże się triumfatorem 70. edycji legendarnej skokowej imprezy? Na dzień przed zakończeniem 70. Turnieju Czterech Skoczni najbliżej zdobycia Złotego Orła jest Ryoyu […]

Aby dopełnić dzieła musimy skierować wzrok na Bischofshofen. Tam tradycyjnie 6 stycznia zakończy się Turniej Czterech Skoczni. Kto okaże się triumfatorem 70. edycji legendarnej skokowej imprezy?

Na dzień przed zakończeniem 70. Turnieju Czterech Skoczni najbliżej zdobycia Złotego Orła jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał trzy pierwsze konkursy i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej turnieju. Po konkursie w Bischofshofen, rozegranym w zastępstwie za odwołane zmagania w Innsbrucku, Kobayashi prowadzi z przewagą 17,9 punktu nad Mariusem Lindvikiem, drugim w środowym konkursie. Trzecią pozycję ze stratą 38,7 punktu zajmuje Halvor Egner Granerud, który również na trzecim miejscu zakończył trzeci konkurs turnieju. Szanse na podium końcowej klasyfikacji mocno ograniczył sobie Lovro Kos. Słoweniec w pierwszej serii zaliczył upadek i był bliski zakończenia rywalizacji. Z racji uzyskania 95% najdłuższej odległości został jednak dopuszczony do finału i ostatecznie ukończył zmagania na 25 miejscu. W klasyfikacji turnieju spadł na siódme miejsce.

We środę punktowało trzech Polaków. Najwyżej sklasyfikowanym podopiecznym Michala Dolezala był Piotr Żyła, który uplasował się na osiemnastym miejscu. Dwudziestą pierwszą pozycję zajął Dawid Kubacki, a jeden punkt za trzydziestą lokatę dopisał do swojego konta Jakub Wolny. Zmagania na pierwszej serii zakończył Paweł Wąsek, a Andrzej Stękała odpadł już na etapie kwalifikacji. W klasyfikacji turnieju najwyżej znajduje się dziewiętnasty Piotr Żyła.

Do zakończenia jubileuszowej 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni pozostał już tylko jeden konkurs. Na skoczni imienia Paula Ausserleitnera odbędzie się ostatni akt świąteczno-noworocznej imprezy. W święto Trzech Króli poznamy zdobywcę Złotego Orła, który otrzyma także czek na 100 tysięcy franków szwajcarskich. Kto nim będzie? Czy Ryoyu Kobayashi zostanie pierwszym skoczkiem w historii, który po raz drugi zwycięży w turnieju wygrywając wszystkie cztery konkursy? Na te pytania odpowiedzi poznamy już jutro. Najpierw czekają nas kwalifikacje, które wyłonią 25 par rywalizujących w systemie KO. Konkurs rozpocznie się o godzinie 17:30.