Dopełnić formalności. Rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów EHF w nc+ i Eleven Sports

Vive jedzie do Mannheim, aby przypieczętować awans do 1/4 finału. Inne drużyny nie mają takie komfortu jak Polacy. Kto uzupełni stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów EHF? Vive Kielce w pełni wykorzystało szansę, którą stworzyli ich rywale Rhein-Neckar Loewen, przyjeżdżając do Polski rezerwami. […]

Vive jedzie do Mannheim, aby przypieczętować awans do 1/4 finału. Inne drużyny nie mają takie komfortu jak Polacy. Kto uzupełni stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów EHF?

Vive Kielce w pełni wykorzystało szansę, którą stworzyli ich rywale Rhein-Neckar Loewen, przyjeżdżając do Polski rezerwami. Dla zespołu Nikolaja Jacobsena ważniejsze od meczu Ligi Mistrzów było starcie Bundesligi z THW Kiel. „Lwy” przegrały jednak oba spotkania. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa nie pozostawili żadnych złudzeń Mistrzom Niemiec gromiąc ich w Hali Legionów 41:17. Taki wynik sprawia, że w Mannheim musiałoby dojść do prawdziwej katastrofy, aby Kielczanie odpadli z dalszej części rozgrywek. Vive podeszło poważnie do pierwszego spotkania i tak samo będzie w rewanżu, choć kwestia awansu do ćwierćfinału jest już rozstrzygnięta. Rywalem Mistrzów Polski w 1/4 finału będzie PSG.

Po początkowych problemach, z wygraną ze Szwecji wrócili zawodnicy SG Flensburg-Handewitt. Niemcy do przerwy przegrywali z IFK Kristianstad, ale w drugiej odsłonie zagrali zdecydowanie lepiej i ostatecznie Flensburg wygrał to spotkanie 26:22. Szwedzi zdołali postraszyć faworytów tego dwumeczu. W rewanżu będą mieli jednak bardzo trudne zadanie, ponieważ będą musieli odrobić 4-bramkową stratę. Flensburg nie powinien wypuścić tej przewagi. Nieoczekiwanie wynik gonić musi jeden z faworytów rozgrywek – FC Barcelona. Ekipa z Katalonii przegrała na wyjeździe z Montpellier. Francuzi, którzy przebijali się do głównej fazy pucharowej przez baraże, wypracowali sobie 3 bramki przewagi przed rewanżowym starciem. Szansa na jej utrzymanie jest nadspodziewanie duża. Barcelona w tegorocznych rozgrywkach tylko w dwóch spotkaniach przed własną publicznością zdołała wygrać większą różnicą niż dwóch goli. Było to w starciach z HBC Nantes i RK Zagrzeb. Zwycięzcy tych dwumeczów zmierzą się ze sobą w 1/4 finału.

Bez niespodzianki obyło się w pierwszym pojedynku THW KielMOL-Pick Szeged. Niemcy przed własną publicznością odnieśli pewne, 7-bramkowe zwycięstwo i z taką przewagą udadzą się na rewanż. Ciężko spodziewać się, aby Wicemistrzowie Węgier zdołali odrobić tę stratę. Lepszy z tej pary, wszystko wskazuje na to, że ekipa z Kilonii, zmierzy się w ćwierćfinale z Vardarem Skopje.

ŚRODA – 28 MARCA 2018

18:55 Liga Mistrzów EHF – 1. runda fazy play-off: SG FLENSBURG-HANDEWITT – IFK KRISTIANSTAD  na żywo
Ipla

SOBOTA – 31 MARCA 2018

15:55 Velux EHF Liga Mistrzów – 1. runda play-off: FC BARCELONA LASSA – MONTPELLIER HB na żywo

NIEDZIELA – 1 KWIETNIA 2018

16:55 Velux EHF Liga Mistrzów – 1. runda play-off: MOL-PICK SZEGED – THW KIEL na żywo
*(o 17:30 premiera.200 w Canal+ Sport 2 HD)
Ipla

18:55 Velux EHF Liga Mistrzów – 1. runda play-off: RHEIN-NECKAR LOEWEN – PGE VIVE KIELCE na żywo
CANAL+ Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)