Druga kolejka Ligue 1 w TSG FM

Sezon Ligue 1 nabiera powolnego rozpędu i już od jutra będziemy mogli emocjonować się drugą serią spotkań francuskiej ekstraklasy. W inauguracyjnej kolejce padło kilka zaskakujących wyników, a jak będzie tym razem? Przekonać się będzie można słuchając audycji TakSięGra FM! AS […]

AS Monaco – Lille OSC

Sezon dla obu ekip rozpoczął się z różnym szczęściem. Monaco wygrało swój mecz, ale nie  bez problemów, ponieważ klub z księstwa przegrywał od 7 minuty i musiał odrabiać straty. Jednak z pomocą przyszedł rywal, który tuż przed przerwą dostał czerwoną kartkę, co zdecydowanie ułatwiło zadanie tej drużynie. Z drugiej strony Lille, mimo przewagi jednego zawodnika w starciu z PSG, przegrało u siebie 0:1. W ostatnie bezpośrednie spotkania tych zespołów były bardzo wyrównane. W poprzednim sezonie raz wygrało Monaco i raz padł wynik bezbramkowy. Lille ostatni raz wygrało na Stade Louis II w 2009 roku. W zbliżającym się meczu faworytem jest ASM, ale Lille nie jest bez szans na korzystny wynik.

Paris Saint-Germain – Gazelec Ajaccio

Na zakończenie drugiej kolejki dojdzie do spotkania Dawida z Goliatem. Najbogatszy klub ligi i obecny mistrz Francji spotka się na własnym stadionie z najbiedniejszym klubem dla którego obecny sezon jest pierwszym w historii na poziomie Ligue 1. W pierwszym spotkaniu mimo gry w 10, PSG zdołało wygrać mecz i wywieźć 3 punkty z Lille. Natomiast Gazelec zremisowało na wyjeździe z innym beniaminkiem z Troyes 0:0. Oba zespoły spotkały się tylko raz w 2009 roku w Pucharze Francji. Wtedy na Korsyce wygrali Paryżanie 3:0. W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem jest PSG i wszyscy oczekują wysokiego zwycięstwa, chociaż nie brakuje kibiców, którzy w niedzielę będą ściskać kciuki za drużynę z Korsyki.