Druga kolejka Mistrzostw Świata Kobiet w TVP Sport

Przed nami znaczna część drugiej kolejki Mistrzostw Świata Kobiet, po której możemy być świadkami pierwszych rozstrzygnięć. Jutro o 18:00 w Montpellier odbędzie się mecz drugiej kolejki grupy C, w którym Australia zagra z Brazylią. W pierwszej serii gier Australijki uległy […]

Przed nami znaczna część drugiej kolejki Mistrzostw Świata Kobiet, po której możemy być świadkami pierwszych rozstrzygnięć.

Jutro o 18:00 w Montpellier odbędzie się mecz drugiej kolejki grupy C, w którym Australia zagra z Brazylią. W pierwszej serii gier Australijki uległy Włoszkom 1-2, a piłkarki Canarinhos pewnie pokonały reprezentantki Jamajki 3-0. Zawodniczki z Ameryki Południowej są zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku. O 21:00 w Paryżu zagrają drużyny z RPA i Chin. Obie źle weszły w turniej, przegrywając na inaugurację odpowiednio z Hiszpankami i Niemkami. Dla obu ekip jutrzejsze spotkanie to ostatnia szansa na pozostanie w grze o wyjście z grupy.

W piątek o 18:00 Jamajka zagra z reprezentacją Włoch. Jak już wyżej wspominałem, piłkarki z Afryki bardzo źle rozpoczęły turniej w przeciwieństwie do ich rywalek z Europy. Pod zdecydowanie większą presją znajdują się więc te pierwsze, bowiem ewentualna porażka wyrzuci je z turnieju. Tego dnia czekają nas również mecze grupy D. O 15:00 Japonki zmierzą się ze Szkotkami. Azjatki w swoim pierwszym starciu zdominowały zawodniczki z Argentyny, ale nie potrafiły udokumentować swojej przewagi i ostatecznie padł bezbramkowy remis. Piłkarki z Wysp przegrały z reprezentantkami Anglii 1-2 i bardzo skomplikowały sobie sytuację. Żeby liczyć się jeszcze w walce o wyjście z grupy, muszą w piątek wygrać. O 21:00 Angielki mające na swoim koncie 3. punkty zagrają z drużyną Albicelestes, która z dorobkiem 1. „oczka” ma spore szanse na występ w dalszej fazie MŚ.

W sobotę będziemy obserwować zmagania w grupie E. O 15:00 Holenderki zmierzą się z Kamerunkami. Piłkarki Oranje na inaugurację pokonały skromnie ekipę Nowej Zelandii, która o 21:00 zagra z Kanadą. Kanadyjki wygrały  z drużyną z Afryki również w stosunku 1-0. Patrząc na pierwsze mecze tej grupy, możemy spodziewać się zaciętej rywalizacji.

CZWARTEK – 13 CZERWCA 2019

17:50 Mistrzostwa Świata Kobiet, Montpellier, Francja – grupa C: AUSTRALIA – BRAZYLIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Michał Zawacki

20:50 Mistrzostwa Świata Kobiet, Paryż, Francja – grupa B: RPA – CHINY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Szymon Borczuch

PIĄTEK – 14 CZERWCA 2019

14:55 Mistrzostwa Świata Kobiet, Rennes, Francja – grupa D: JAPONIA – SZKOCJA na żywo
*(od 15:10 w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Tomasz Jasina

17:55 
Mistrzostwa Świata Kobiet, Reims, Francja – grupa C: JAMAJKA – WŁOCHY na żywo
*(15 czerwca o 03:25  w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Michał Zawacki

20:55 Mistrzostwa Świata Kobiet, Le Havre, Francja – grupa D: ANGLIA – ARGENTYNA na żywo
*(15 czerwca o 06:05  w TVP Sport HD)

sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Aleksander Roj

SOBOTA – 15 CZERWCA 2019

14:50 Mistrzostwa Świata Kobiet, Valenciennes, Francja – grupa E: HOLANDIA – KAMERUN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

20:55 Mistrzostwa Świata Kobiet, Grenoble, Francja – grupa E: KANADA – NOWA ZELANDIA na żywo
*(16 czerwca o 06:05  w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD

About Eryk Waniek