Druga odsłona finałów PHL w TVP Sport

Po dwudniowej przerwie hokeiści finalistów Polskiej Hokej Ligi powracają na lód. Transmisję z dwóch spotkań w Krakowie przeprowadzi TVP Sport, natomiast mecze o brąz oglądać można na stronie polskihokej.tv. Pierwsze dwa mecze, rozegrane w Jastrzębiu-Zdrój, padły łupem gospodarzy – podopieczni […]

Pierwsze dwa mecze, rozegrane w Jastrzębiu-Zdrój, padły łupem gospodarzy – podopieczni Róberta Kalábera wygrali 3:0 i 3:2. Teraz jednak czekają ich starcia na terenie rywala. Comarch Cracovia aby do kwietnia przedłużyć swoje szanse na mistrzowski tytuł, musi przynajmniej jedno ze spotkań wygrać. Przystępując jednak do spotkania z pozycji szóstej drużyny fazy zasadniczej, pomimo pokonaniu GKS-u Tychy, „Pasy” musiały się liczyć z tym, że zadanie to będzie bardzo trudne, a dwa pierwsze mecze to potwierdziły. Mimo wszystko Jastrzębie nie mogą jeszcze zapisywać sobie historycznego, pierwszego tytułu mistrzowskiego na swoim koncie.

Rywalizacja o brąz również przebiega pod dyktando jednej drużyny – w śląskich derbach GKS-ów ekipa z Tychów wygrała 5:1 i 3:1 i do Katowic jedzie przypieczętować brązowy medal już w środę. Rywalizacja o brąz rozgrywana jest do trzech wygranych – tyszanie będą mieli zatem dwie szanse na to, aby na terenie rywala świętować podium mistrzostw Polski.