Duża dawka UFC w Polsacie Sport

Dwie gale zorganizowane przez UFC pokaże stacja Polsat Sport w najbliższy weekend.  W nocy z piątku na sobotę będziemy świadkami eventu The Ultimate Fighter Finale 27. W walce wieczoru zmierzą się Brad Tavares i Israel Adesanya. W walce wieczoru zmierzą […]

Dwie gale zorganizowane przez UFC pokaże stacja Polsat Sport w najbliższy weekend. 

W nocy z piątku na sobotę będziemy świadkami eventu The Ultimate Fighter Finale 27. W walce wieczoru zmierzą się Brad Tavares i Israel Adesanya. W walce wieczoru zmierzą się Brad Tavares i Israel Adesanya. Chociaż to Tavares jest zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikiem, to jednak wydaje się, że nie będzie faworytem. 28-letni Nigeryjczyk robi na razie furorę w oktagonie. Pierwsze dwanaście zwycięstw odniósł przez nokaut, a dopiero w trzynastej zwyciężył przez SD (niejednogłośną decyzję sędziów). Marvin Vettori pokazał jednak, że Afrykanin nie jest maszyną do zabijania, udowodnił, że jest tylko silnym zawodnikiem, którego można pokonać. Brad Tavares postawi swojemu przeciwnikowi najwyższą poprzeczkę w karierze. Jeśli Adesanya ją przeskoczy, trzeba będzie skupić na nim swoją uwagę.

W karcie głównej gali TUF Finale 27 znalazły się także pojedynki Roxanne Modaferi – Barb Honchak oraz Julian Marquez – Alessio di Chirico.

Pozycją obowiązkową dla wszystkich sympatyków MMA będzie niedzielna gala numerowana UFC, UFC 226. W walce wieczoru o pas w wadze ciężkiej powalczą Stipe Miocić i Daniel Cormier. Obaj zawodnicy mają świetny czas w największej organizacji MMA na świecie, ale faworytem powinien być jednak Miocić z racji na przewagę warunków fizycznych. Poza tym, w Las Vegas zobaczymy też starcia: Francis N’Gannou – Derrick Lewis, Michael Chiesa – Anthony Pettis, Gokhan Saki – Khalil Rountree czy Pablo Costa – Uriah Hall. Szkoda, że z rozpiski wypadła walka Maxa Hallowaya z Brianem Ortegą, która miała wszystko, żeby skraść show walce wieczoru.

pasek2

SOBOTA – 7 LIPCA 2018

04:00 The Ultimate Fighter Finale 27: BRAD TAVARES – ISRAEL ADESANYA na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 8 LIPCA 2018

04:00 UFC 226: STIPE MIOCIC – DANIEL CORMIER na żywo
Polsat Sport HDIpla

pasek2

About Jakub Zegarowski