Ekstraklasa przez dwa lata w nc+ i TVP?

Przez dwa sezony – 2019/2020 i 2020/2021 – piłkarską Ekstraklasę będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej oraz nc+ – taką informację wczoraj podał portal Weszło (więcej tutaj). Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni zostanie ogłoszony oficjalny […]

Przez dwa sezony – 2019/2020 i 2020/2021 – piłkarską Ekstraklasę będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej oraz nc+ – taką informację wczoraj podał portal Weszło (więcej tutaj). Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni zostanie ogłoszony oficjalny komunikat.

Ćwierć miliona złotych za jeden sezon – tyle mają zapłacić obaj nadawcy za prawa telewizyjne do LOTTO Ekstraklasy. Według informacji Weszło, 70 mln ma wyłożyć Telewizja Polska, która pokazywać będzie – najprawdopodobniej na wyłączność – hit kolejki, a pozostałe 180 mln ma pochodzić od nc+, które pokaże pozostałe siedem spotkań. Jest to kwota o ponad 100 mln wyższa niż ta, za którą nc+ i Eurosport kupiły prawa w poprzednim rozdaniu, czyli na lata 2015-2019.

Obecnie mają być ustalane szczegóły umowy, a w ciągu najbliższych dni powinniśmy otrzymać oficjalny komunikat.

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)