El. Euro 2016: Holandia pokonała Kazachstan.

Piłkarze reprezentacji Holandii pokonali po ogromnych męczarniach Kazachstan 3:1. Przypomnijmy, że to goście prowadzili w spotkaniu przez ponad 40 minut. Przyjezdni objęli prowadzenie po nieco ponad kwadransie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzeniem szczupakiem popisał się Renat Abdulin. Po […]

Piłkarze reprezentacji Holandii pokonali po ogromnych męczarniach Kazachstan 3:1. Przypomnijmy, że to goście prowadzili w spotkaniu przez ponad 40 minut.

Przyjezdni objęli prowadzenie po nieco ponad kwadransie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzeniem szczupakiem popisał się Renat Abdulin. Po tej bramce Kazachstan zdecydowanie cofnął się do defensywny, która składała się niemal z całej jedenastki.

Wszystko pokomplikowało się w drugiej połowie spotkania. Dopiero w 62 minucie do remisu doprowadził Huntellaar, a 120 sekund później z czerwoną kartką boisko opuszczał Dzholchiev. Kazachowie pomimo ogromnej obrony wyniku 1:1 utrzymali go do 82 minuty, kiedy Holendrom prowadzenie dał Affelay. Wynik z rzutu karnego w samej końcówce ustalił van Persie.

Holandia – Kazachstan 3:1 (0:1)
0:1 Abdulin 17′

1:1 Huntelaar 62′
2:1 Afellay 82′
3:1 van Persie 89′ (k.)