Eliminacje ME 2016: Walia zwycięża i zostaje liderem grupy!

W poniedziałkowy wieczór na Cardiff City Stadium Gareth Bale i spółka gościli nieprzewidywalnych Cypryjczyków, którzy już w tych eliminacjach niespodziewanie pokonali Bośnię i Hercegowinę. W ostatni piątek jednak los już nie był taki łaskawy, bo Cypr uległ Izraelowi 1:2. Gospodarze […]

W poniedziałkowy wieczór na Cardiff City Stadium Gareth Bale i spółka gościli nieprzewidywalnych Cypryjczyków, którzy już w tych eliminacjach niespodziewanie pokonali Bośnię i Hercegowinę. W ostatni piątek jednak los już nie był taki łaskawy, bo Cypr uległ Izraelowi 1:2. Gospodarze mieli na koncie cztery punkty po zwycięstwie ze słabiutką Andorrą 2:1 oraz bezbramkowym remisie z Bośnią. Po dzisiejszym meczu Walijczycy mogli zostać liderem grupy B!

Walia

Od początku spotkania widzieliśmy bardzo ostrą grę. Jedni i drudzy nie odstawiali nogi. Nie minął jeszcze kwadrans spotkania, a gospodarze już objęli prowadzenie. Niesamowitego nosa miał selekcjoner Chris Coleman, który w 6. minucie w miejsce kontuzjowanego Simona Churcha wprowadził Davida Cotterilla. To właśnie ten zawodnik skierował piłkę głową do bramki cypryjskiej w 13. minucie meczu.

W 23. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Po fantastycznym prostopadłym podaniu Garetha Bale’a w sytuacji sam na sam z Antoniosem Kissasem znalazł się Robson-Kanu i między nogami golkipera Cypru posłał piłkę do bramki. Gospodarze szybko pokazali, kto rządzi w tym meczu. Jeszcze przed przerwą odpowiedzieli jednak gracze Cypru. W 36. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Vincent Laban, w olbrzymim zamieszaniu na polu karnym nikt jednak nie przejął futbolówki i wpadła ona do bramki Wayne’a Hennesseya, który w tej sytuacji popełnił spory błąd mijając się z piłką. Tuż po bramce kolejną sytuację mieli gospodarze. Piękne uderzenie Bale’a sparował Kissas, a dobitkę Joe Ledleya z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Walijczyków. Andy King brutalnie sfaulował jednego z cypryjskich piłkarzy i wyleciał z boiska za to przewinienie. Od tego czasu mecz się wyrównał, ale goście nie mieli argumentów i dobrych sytuacji do zmiany wyniku. Znakomitą okazję do zmiany wyniku w 83. minucie spotkania miał Georgios Efrem, ale jego strzał z 5. metra pola karnego przeleciał nad poprzeczką walijskiej bramki. Do końca meczu jednak wynik się nie zmienił i Walia po tym spotkaniu z 7 punktami została liderem grupy B!

Walia – Cypr 2:1 (2:1)