Eliminacje ME 2016: Cypr przegrywa u siebie z Izraelem.

Cypr przegrał w Nikozji z Izraelem 1:2 (0:2) w meczu grupy B eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Cypryjczycy chcieli udowodnić, że zwycięstwo nad Bośnią (wygrana 2:1 na wyjeździe) nie było przypadkiem i chcieli podtrzymać dobrą passę. Jednak na ich nieszczęście to Izrael […]

Cypr przegrał w Nikozji z Izraelem 1:2 (0:2) w meczu grupy B eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Cypryjczycy chcieli udowodnić, że zwycięstwo nad Bośnią (wygrana 2:1 na wyjeździe) nie było przypadkiem i chcieli podtrzymać dobrą passę. Jednak na ich nieszczęście to Izrael objął prowadzenie pierwszy, a potem do przerwy podwyższył rezultat.

Od początku meczu przeważali goście. Cypr starał się wyprowadzać nieliczne kontry, które kończyły się w okolicach trzydziestego metra. Nagle gospodarzom Izraelczycy zadali dwa niesamowicie mocne ciosy. Najpierw w 38. minucie Omer Damari strzelił gola na 0:1, a po fantastycznej akcji na 0:2 podwyższył Tal Ben Haim, tuż przed przerwą.

Po zmianie stron drużynę gospodarzy było stać tylko na trafienie Makridesa w 67 minucie, potem to już było walenie głową w ścianę – przyjezdni mądrze bronili wyniku. Ich obronie zdarzało się czasami przysnąć, jak choćby przy groźnych strzałach z dystansu Makrisa czy Zehaviego. Odpowiedź Izraela – minimalnie niecelny strzał Vermoutha z narożnika pola karnego w kierunku bliższego słupka.

Do końca meczu już więcej ciekawych akcji nie było na boisku obi drużyny nie stworzyły. W tabeli grupy B, Cypr zajmuje ostatnie miejsce, jedna lokata wyżej należy do zwycięzców meczu, Izraela.

Cypr – Izrael 1:2