Eliminacje ME 2016: Heroiczna walka „kopciuszków”.

Czas na przerwę od rozgrywek klubowych warto ją rozsądnie wykorzystać, a nie ma lepszej opcji niż mecze reprezentacyjne. Bez wątpienia cała futbolowa Polska czeka na sobotnie spotkanie, lecz aby skrócić ten czas oczekiwań od czwartku mamy przyjemność znajdować się na […]

Czas na przerwę od rozgrywek klubowych warto ją rozsądnie wykorzystać, a nie ma lepszej opcji niż mecze reprezentacyjne. Bez wątpienia cała futbolowa Polska czeka na sobotnie spotkanie, lecz aby skrócić ten czas oczekiwań od czwartku mamy przyjemność znajdować się na różnych arenach w całej Europie. Między innymi znaleźliśmy się na południu Europy, gdzie Macedonia podejmowała Luksemburg.

Spotkanie to dla Macedończyków miało być łatwe i przyjemne. Nie oszukujmy się i powiedzmy wprost, podopieczni Bosko Gjurovskiego byli faworytami nie tylko w oczach kibiców, ale też bukmacherów, którzy za zwycięstwo gości płacili aż 9:1. Wszystko odbywało się zgodnie z planem i w 20. minucie Trajkovski, zawodnik belgijskiego Zulte otworzył wynik spotkania. W 39. minucie Stefano Bensi doprowadził niespodziewanie do wyrównania pokonując Pacovskiego, a pięć minut później byliśmy świadkowami niemałej sensacji gdzie Turpel wyprowadził Luksemburg na prowadzenie.

W czasie przerwy trener Gjurovski tak się zdenerwował, że w czasie przerwy dokonał dwóch zmian, które okazały się kluczowe, ale to za chwilę. W 66. minucie ponownie mieliśmy remis, a gola z rzutu karnego zdobył wprowadzony sześć minut wcześniej Adis Jahovic. Do końca meczu Luksemburg grał defensywnie, bowiem taki wynik był dla nich niczym wygrana. Niestety dla nich nie zakończyło się to pomyślnie i w doliczonym czasie gry kolejny rezerwowy Macedonii Besart Abdurahimi zdobył gola na wagę zwycięstwa.

Taki wynik zapewnił Macedonii skok w tabeli na czwartą lokatę. W grupie C na prowadzeniu są Słowacy, którzy w dzisiejszym meczu pokonali Hiszpanów 2:1.

Macedonia 3:2 (1:2) Luksemburg

20′ – Aleksandar Trajkovski 1:0
39′ – Stefano Bensi 1:1
44′ – David Turpel 1:2
66′ – Adis Jahovic 2:2
90′ – Besart Abdurahimi 3:2

Żółte kartki: Mojsov, Ristovski, Sikov – Turpel, Mutsch, Jaenisch, Laterza, Philipps

Macedonia: Pacovski – Ristovski, Sikov, Mojsov, Cuculi (46′ Alioski) – Ademi, Demin, Muarem (60′ Jahovic), Trajkovski, Ibraimi (46′ Abdurahimi) – Kostovski

Luksemburg: Joubert – Jans, Philipps, Gerson, Jaenisch – Chanot, Martins, Mutsch, Turpel (70′ Deville), Da Mota (63′ Holter) – Bensi (75′ Laterza)

Sędzia: Paolo Silvio Mazzoleni (Włochy)