Eliminacje ME 2016: Planowe zwycięstwo Szwajcarii.

Obrona San Marino wytrzymałą raptem 10 minut i planowe trzy punkty dopisać mogli Szwajcarzy. Helveci wygrali 4:0, a ich tryumf mógł być jeszcze bardziej okazały. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie.  Wynik i worek z bramkami otworzył Seferović, który […]

Obrona San Marino wytrzymałą raptem 10 minut i planowe trzy punkty dopisać mogli Szwajcarzy. Helveci wygrali 4:0, a ich tryumf mógł być jeszcze bardziej okazały.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie.  Wynik i worek z bramkami otworzył Seferović, który zdobył dwie bramki dla swojej reprezentacji w 10 i 24 minucie. Już sześć minut później było 3:0 po trafieniu Dzemaliliego.

Po przerwie przyjezdni nieco zwolnili temp, a czwarty gol padł dopiero na 10 minut przed końcem meczu, a zdobył go Shaqiri. Wynik mógł być wyższy, lecz w ostatniej minucie rzutu karnego nie wykorzystał Rodriguez.

San Marino – Szwajcaria 0:4 (0:3)
0:1 Seferović 10`
0:2 Seferović 24`
0:3 Dzemaili 30`
0:4 Shaqiri 79`

San Marino: Simoncini, Bonini, M. Vitaoli, Brioli, Battisini, Valle, Pallazzi, Gasperoni, Charuzzi, F. Vitiaoli, Stefanelli
Szwajcaria: Sommer, Rodriguez, Djouru, van Bergen, Lichsteiner, Dzemaili, Kasami, Shaqiri, Xhaka, Drmić, Seferović