Eurocup: Bolesna porażka Stelemetu!

Pora na pierwszą kolejkę koszykarskiego Europucharu. W inauguracyjnym meczu Stelmet Zielona Góra zmierzył się Lokomotivem Kubań Krasnodar.  Podopieczni Andrzeja Adamka wyglądali na przestraszonych. Aktualni wicemistrzowie Polski nie potrafili sobie poradzić z wysoko postawioną obroną gości, a nieliczne udane akcje były […]

Pora na pierwszą kolejkę koszykarskiego Europucharu. W inauguracyjnym meczu Stelmet Zielona Góra zmierzył się Lokomotivem Kubań Krasnodar.

Podopieczni Andrzeja Adamka wyglądali na przestraszonych. Aktualni wicemistrzowie Polski nie potrafili sobie poradzić z wysoko postawioną obroną gości, a nieliczne udane akcje były wynikiem indywidualnych popisów zielonogórskich graczy. Po pierwszej połowie zawodnicy rosyjskiej drużyny wygrywali 51:29. W trzeciej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Koszykarze Stelmetu nadal mieli problem z dobrym rozgrywaniem piłki i notowali dużo niepotrzebnych strat. Kibice zgromadzeni w hali mogli odnieść wrażenie, że biorą udział w meczu pokazowym. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 78:97. Najlepszy zawodnikiem w drużynie zwycięskiej był Derrick Brown, który zdobył 33 punkty. W drużynie pokonanych najlepszy był Steven Burtt, który rzucił 16 puntów.