Finał Copa Libertadores w Sportklubie

Między drużynami z Argentyny rozstrzygnie się kto wygra Puchar Wyzwoliciela w tej edycji. Boca Juniors spotka się z River Plate. Po raz pierwszy w historii drużyny te zmierzą się w finale tych prestiżowych rozgrywek. Oba starcia wyłącznie na antenie Sportklubu. […]

Między drużynami z Argentyny rozstrzygnie się kto wygra Puchar Wyzwoliciela w tej edycji. Boca Juniors spotka się z River Plate. Po raz pierwszy w historii drużyny te zmierzą się w finale tych prestiżowych rozgrywek. Oba starcia wyłącznie na antenie Sportklubu.

W całej historii oba zespoły grały już ze sobą 24 razy. Juniors wygrali 10 razy, 7 razy był remis, a 7 zwycięstw odnieśli Plate.  Ostatnie starcie między tymi ekipami odbyło się dwa miesiące temu. Wygrywali wówczas gracze River Plate. Było to już ich trzecie zwycięstwo z rzędu z odwiecznym rywalem. Gracze Boca w fazie grupowej grali bardzo słabo i awansowali jako jeden z ostatnich zespołów. Jednak w fazie pucharowej udowodnili, że są w wysokiej formie. Pokonali kolejno Libertad, Cruzeiro oraz Palmeiras. River wygrało z  Racingiem oraz z zespołem Indepediente. W półfinale czekał na nich obrónńca trofeum – Gremio. Na  El Monumental  podopieczni Marcelo Gallardo polegli 1:0. Na wyjeździe również przegrywali bardo długo 1:0, ale w końcówce meczu trafili do siatki dwukrotnie i ostatecznie zameldowali się w finale. Bardzo ciężko wskazać jest jednoznacznie faworyta do zdobycia trofeum. Jedno jest pewne czekają nas niesamowite emocje z południowoamerykańskim futbolem.

SOBOTA – 10 LISTOPADA 2018

20:00 Finał: BOCA JUNIORS – RIVER PLATEna żywo

SOBOTA – 24 LISTOPADA 2018

20:00 Finał: RIVER PLATE – BOCA JUNIORS na żywo

About Mateusz Bartkowiak