Finał Pucharu Ligi Francuskiej i 31. kolejka Ligue 1 Conforama w Eleven Sports

Hitowe starcie w finale Pucharu Ligi Francuskiej, a także dwa mecze 31. kolejki Ligue 1 będą mogli obejrzeć widzowie w Polsce. Transmisje na antenach Eleven Sports Network. W sobotni wieczór odbędzie się wielki finał Pucharu Ligi, w którym dojdzie do […]

Hitowe starcie w finale Pucharu Ligi Francuskiej, a także dwa mecze 31. kolejki Ligue 1 będą mogli obejrzeć widzowie w Polsce. Transmisje na antenach Eleven Sports Network.

W sobotni wieczór odbędzie się wielki finał Pucharu Ligi, w którym dojdzie do hitowego starcia pomiędzy Paris Saint Germain a AS Monaco. Obie drużyny spotkały się również w zeszłorocznym finale tych rozgrywek. Wtedy to Paris Saint Germain pewnie pokonało drużynę z Księstwa Monako 4:1, zdobywając 4 raz z rzędu Puchar Ligi. Czy tym razem to AS Monaco wygra to trofeum i udanie zrewanżuje się za zeszłoroczną porażkę? Czy jednak drużyna z Paryża po raz kolejny sięgnie po Coupe de la Ligue i potwierdzi dominację w tych rozgrywkach? Przekonacie się o tym włączając w Wielką Sobotę o 21 Eleven Sports 3.

W Wielkanocny wieczór fani francuskiej ligi, będą mogli obejrzeć starcie Olympique Lyon z Toulouse FC. Drużyna z Lyonu zajmuje obecnie 4. miejsce w ligowej tabeli tracąc zaledwie dwa punkty do miejsca premiowanego grą w eliminacjach Ligi Mistrzów zajmowanego obecnie przez Olympique Marsylia. Goście zaś zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową mając zaledwie punkt przewagi nad osiemnastym Troyes. Zarówno Lyon jak i Toulouse bardzo potrzebują punktów aby zrealizować swoje cele: w przypadku Lyonu znaleźć się na podium, a w przypadku drużyny z Tuluzy utrzymać się. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Początek transmisji o godzinie 20:55 w Eleven Sports 2 oraz Eleven Sports 4.

31. kolejka Ligue 1 zakończy się bardzo ciekawym meczem pomiędzy Stade Rennais FC a obecnym mistrzem Francji, czyli AS Monaco. Spotkanie zostanie rozegrane dopiero w środę ze względu na wcześniej wspominany finał Coupe de la Ligue, w którym drużyna AS Monaco weźmie udział. Drużyna z Rennes zajmuje w obecnym sezonie 5. miejsce w ligowej tabeli. Strata do czwartego Lyonu jest jednak zbyt spora aby móc myśleć o odrobieniu jej. Jednak drużyna, której trenerem jest Sabri Lamouchi bardzo potrzebuje trzech punktów, gdyż za jej plecami jest całkiem spora grupa pościgowa, która mając niewielką stratę punktową do Stade Rennais chciała będzie ją zniwelować. W zgoła odmiennej sytuacji jest AS Monaco, które jest bardzo blisko wicemistrzostwa mając siedmiopunktową przewagę nad trzecią Marsylią, a także sporą stratę do 1. miejsca zajmowanego przez Paris Saint Germain. Która drużyna okaże się lepsza i pokona swojego przeciwnika? Transmisja od godziny 18:40 w Eleven Sports 2.

SOBOTA – 31 MARCA 2018

21:00 Puchar Ligi Francuskiej – finał: PARIS SAINT GERMAIN – AS MONACO na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz – Stefan Białas

NIEDZIELA – 1 KWIETNIA 2018

20:55 Ligue 1 Conforama – 31. kolejka: OLYMPIQUE LYON TOULOUSE FC na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Mitrut – Tomasz Ćwiąkała

ŚRODA – 4 KWIETNIA 2018

18:40 Ligue 1 Conforama – 31. kolejka: STADE RENNAIS FC – AS MONACO na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Mitrut – Mateusz Majak

 

About Michał Jeżewski