Finał żużlowej Premiership w Eleven Sports

 W poniedziałkowy wieczór na stadionie przy Wimborne Road Poole Pirates i King’s Lynn Stars stoczą pierwsze starcie w wielkim finale Premiership, najstarszej żużlowej ligi świata. Rewanż w środę wieczorem. W składzie gospodarzy rzecz jasna Kacper Woryna. Jak wiadomo, na Wyspach […]

 W poniedziałkowy wieczór na stadionie przy Wimborne Road Poole Pirates i King’s Lynn Stars stoczą pierwsze starcie w wielkim finale Premiership, najstarszej żużlowej ligi świata. Rewanż w środę wieczorem. W składzie gospodarzy rzecz jasna Kacper Woryna.

Jak wiadomo, na Wyspach Brytyjskich ścigania jest w całym sezonie więcej niż gdziekolwiek indziej. W Premiership drużyny jeżdżą rundę zasadniczą razy dwa, czyli z każdym rywalem dwukrotnie u siebie i na wyjeździe. Droga do najważniejszego dwumeczu jest więc długa i wyboista. W tegorocznym finale znalazły się zespoły, które przez ostatnie miesiące sporo przeszły i w pewnym momencie musiały przebijać się do góry z dołu tabeli.

King’s Lynn w drugiej części rundy zasadniczej dzieliło i rządziło na brytyjskich torach, w pewnym stylu wygrywając całą fazę. Następnie Gwiazdy nie miały problemu z pokonaniem w półfinale Belle Vue Aces. Znacznie bardziej natrudzić musiało się za to Poole, które niemal do końca drżało o miejsce w pierwszej czwórce, a potem po dramatycznej batalii pokonało w bitwie o finał Somerset Rebels. Dość powiedzieć, że Chris Harris przepustkę do walki o tytuł zapewnił po wprost fenomenalnej szarży na ostatniej prostej ostatniego wyścigu.

Niestety, nawet w finale najwyższego szczebla ligowego w Wielkiej Brytanii dojdzie do absurdalnej sytuacji. W obu meczach wystąpi bowiem Adam Ellis, na co dzień jeździec Swindon Robins. Sęk w tym, że w poniedziałek jako „gość” zastąpi w szeregach Gwiazd Nielsa Kristiana Iversena (Duńczyk odczuwa skutki niedzielnego upadku w Bydgoszczy), a w środę w tej samej roli pojedzie za kontuzjowanego zawodnika Piratów, Brady’ego Kurtza. Mówiąc szczerze trudno wyobrazić sobie taką samą sytuację w jakiejkolwiek innej odmianie sportu drużynowego na etapie finału sezonu, gdy gra toczy się o najwyższe trofeum.

Składy:

Poole Pirates: Chris Harris, Josh Grajczonek, Kacper Woryna, Nicolai Klindt, Nick Morris (gość), Richie Worrall, Frederik Jakobsen.

King’s Lynn Stars: Robert Lambert, Erik Riss, Tyron Proctor, Thomas Jorgensen, Adam Ellis (gość), Michael Palm Toft, Simon Lambert.

PONIEDZIAŁEK – 8 PAŹDZIERNIKA 2018

20:25 Finał: POOLE PIRATES – KING’S LYNN STARS na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki

ŚRODA – 10 PAŹDZIERNIKA 2018

20:25 Finał: KING’S LYNN STARS – POOLE PIRATES na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki

About Mateusz Bartkowiak