Formuła E w Paryżu na antenie Eurosportu 1

Trwający sezon Formuły E przebiega w niezwykle emocjonujący sposób. Różnice w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej są bardzo małe, co pozwala mieć nadzieję na kolejne pasjonujące wyścigi.  W najbliższą sobotę odbędzie się ósmy wyścig z trzynastu zaplanowanych na sezon 2018/2019. Podczas […]

Trwający sezon Formuły E przebiega w niezwykle emocjonujący sposób. Różnice w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej są bardzo małe, co pozwala mieć nadzieję na kolejne pasjonujące wyścigi. 

W najbliższą sobotę odbędzie się ósmy wyścig z trzynastu zaplanowanych na sezon 2018/2019. Podczas dotychczas rozegranych rund oglądaliśmy siedmiu różnych zwycięzców. To tylko pokazuje, jak wyrównana jest obecnie rywalizacja w mistrzostwach Formuły E. Ostatni wyścig, rozgrywany na ulicach Rzymu wygrał Mitch Evans z zespołu Jaguar Racing. Na mecie wyprzedził on Andre Lotterera oraz Sotffela Vandoorne. Na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Jerome D’Ambrosio, jeżdżący w zespole Mahindra Racing. Różnica pomiędzy liderującym Belgiem, a dziesiątym w tabeli Niemcem Danielem Abtem, to zaledwie 11. punktów. Abt w Rzymie musiał wycofać się z rywalizacji z powodu problemów technicznych. Był to dla niego pierwszy w tym sezonie wyścig, podczas którego nie wywalczył żadnych punktów.

Przed kierowcami kolejny wyścig po ulicach dużego miasta. Paryski tor o długości 1920 metrów jest zlokalizowany niedaleko Kościoła Inwalidów. W miejscu, w którym rywalizować będą kierowcy, na co dzień przebiega normalny ruch drogowy. Aż do piątku obszar  ścigania będzie dostępny dla wszystkich użytkowników dróg.

Transmisja 45-minutowego wyścigu będzie obecna tradycyjnie na antenie Eurosportu 1. Początek zmagań w sobotę o 16:00. Eurosport 2 pokaże również sesję kwalifikacyjną.

SOBOTA – 27 KWIETNIA 2019

12:00 Formuła E – Paris ePrix: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport PlayerIpla

16:00 Formuła E – Paris ePrix: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk