Mecz towarzyski: Francja lepsza od Portugalii.

Reprezentacja Francji rozegrała kolejny z serii sparingów przygotowujących do Euro 2016, którego będzie gospodarzem. Les Bleus zmierzyli się na Stade de France z Portugalią. Gospodarze wygrali 2:1, a wynik nie w pełni odzwierciedla przebiegu spotkania, ponieważ to Portugalczycy przeważali przez […]

Reprezentacja Francji rozegrała kolejny z serii sparingów przygotowujących do Euro 2016, którego będzie gospodarzem. Les Bleus zmierzyli się na Stade de France z Portugalią. Gospodarze wygrali 2:1, a wynik nie w pełni odzwierciedla przebiegu spotkania, ponieważ to Portugalczycy przeważali przez większą część meczu i prezentowali lepszy futbol, ale okazali się bardzo nie skuteczni.

Trójkolorowi objęli prowadzenie już w 3 minucie. Sagna uderzył piłkę mocno po ziemi, Patricio zdołał ja odbić, ale ta wpadła pod nogi Benzemy, który bez problemu trafił do bramki. W 11 minucie Varane dośrodkował w pole karne do Griezmanna, ale piłka po jego uderzenie poszybowała wysoko w trybuny. W 13 minucie mimo sporo wolnego miejsca Tiago uderzył wysoko nad poprzeczką. W minucie 17 Eliseu został łatwo ograny przez rywala, ale Pepe uratował sytuację wybiciem piłki z przed linii bramkowej. W 20 minucie świetnym dryblingiem popisał się Nani, po ograniu trzech rywali zdecydował się uderzyć, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki. W 28 minucie błąd Pogby mógł wykorzystać Gomes, ale piłka po jego uderzeniu w sporej odległości minęła bramkę. Minutę później błąd popełnił Eliseu, ale Benzema zbyt długo czekał na oddanie strzału i obrońcy zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

W 51 minucie strzał głową na bramkę oddał Ronaldo, ale w bramce doskonale spisał się Mandanda. W 69 minucie Francuzi prowadzili już 2:0. Pogba sprytnie uderzył z 16 metrów, a futbolówka wpadła do siatki. Dobrze zachował się Benzema, który oddał piłkę lepiej ustawionemu partnerowi z drużyny. W 70 minucie wynik mógł podwyższyć Matuidi, ale dobrą interwencją w ostatniej chwili popisał się Moutinho. W 74 minucie strzał Ronaldo zablokował jego kolega klubowy – Raphael Varane. W 77 minucie faulowany w polu karnym był Mario i sędzia nie miał wątpliwości wskazując na „wapno”. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Quaresma, który pewnym strzałem pokonał Mandandę.

Francja 2:1 (1:0) Portugalia

Bramki: Benzema, Pogba – Quaresma (kar.)

Arbiter: Szymon Marciniak

Żółte kartki: Cabaye, Mangala

Składy:

Francja: Mandanda – Sagna, Mangala, Varane, Evra – Pogba, Cabaye (71 Sissoko), Matuidi – Valbuena (58. Payet), Benzema (89. Gignac), Griezmann (84. Schneiderlin)

Portugalia: Patricio – Cedric, Pepe, Alves (46. R. Carvalho), Eliseu – Tiago (68. Eder), Gomes (46. W. Carvalho), Moutinho – Nani (68. Quaresma), Ronaldo (76. Mario), Danny (85. Vieirinha)