Futsal Ekstraklasa od lutego na żywo i na wyłączność w Sportklubie

Z początkiem lutego tego roku Sportklub poszerza swoją ofertę programową  o transmisje z futsalowej Ekstraklasy. Stacja nabyła prawa do pokazywania ligi do końca bieżących rozgrywek oraz na cały przyszły sezon 2017/18. Sportklub będzie jedynym nadawcą Ekstraklasy, a w każdej kolejce […]

Z początkiem lutego tego roku Sportklub poszerza swoją ofertę programową  o transmisje z futsalowej Ekstraklasy. Stacja nabyła prawa do pokazywania ligi do końca bieżących rozgrywek oraz na cały przyszły sezon 2017/18. Sportklub będzie jedynym nadawcą Ekstraklasy, a w każdej kolejce pokaże na żywo jeden, najciekawiej zapowiadający się mecz oraz magazyn podsumowujący wszystkie spotkania.
Na mocy obowiązującej umowy Sportklub transmitował będzie w każdej kolejce jeden mecz. Najczęściej będzie to poniedziałkowe spotkanie zaplanowane na godzinę 20.00. Właśnie taką konfrontacją rozpoczną się tegoroczne transmisje stacji w futsalowej Ekstraklasy. Już 6 lutego na antenie Sportklubu pierwsza transmisja, a w niej ciekawie zapowiadające się spotkanie Red Dragons Pniewy – AZS UG Gdańsk. Oprócz wybranego meczu danej serii spotkań widzowie zobaczą także pełne podsumowanie każdej kolejki  w specjalnym magazynie. Poza skrótami znajdą się w nim m.in. futsalowe ciekawostki, interesujące analizy, aktualne dane statystyczne oraz zapowiedź najbliższej kolejki. W tym sezonie Sportklub pokaże na żywo trzynaście meczów – po jednym z każdej kolejki.  W przyszłorocznych rozgrywkach będzie to 27 oraz tyleż samo magazynów podsumowujących każdą serię spotkań.

Poniżej do obejrzenia magazyn Futsal Ekstraklasy – najnowsze jego wydanie:


źródło: Futsal Ekstraklasa

Pozyskując prawa do futsalowej Ekstraklasy Sportklub poszerzył swoją ofertę programową o kolejne sporty drużynowe. Przez cały sezon widzowie stacji mogą oglądać na żywo najlepszą europejską koszykówkę (hiszpańską Ligę ACB oraz turecką BSL), siatkówkę (włoską Lega Pallavolo) oraz piłkę ręczną (niemiecką Bundesligę i hiszpańską Ligę ASOBAL). Z początkiem lutego stacja rozpoczęła transmisje z kolejnego sezonu Copa Libertadores, a w drugiej połowie miesiąca wznowi relacje z austriackiej Bundesligi. Ponadto w tym roku Sportklub oferuje także widzom szereg transmisji dedykowanych sportom indywidualnym, m.in. z darta, bilarda, ping-ponga czy żeglarstwa – wszystko to w zakresie, w jakim dyscypliny te nigdy nie były obecne w żadnej polskiej telewizji w tak szerokim czasie antenowym.

Sportklub to należący do węgierskiego koncernu IKO Media Group kanał sportowy  o europejskim zasięgu, nadający w Polsce od 29 lipca 2006 roku. Stacja dostępna jest  u większości operatorów, m.in. w nc+, Vectra, UPC, Toya, Multimedia, Orange i Netia. Zasięg techniczny kanału to 3,5 miliona gospodarstw domowych i co tydzień blisko 30 godzin wydarzeń na żywo, wszystkie z polskim komentarzem.

W tym sezonie prawa do pokazywania Futsal Ekstraklasy miała Telewizja Polska, pokazując je na antenie TVP Sport. Publiczny nadawca zrezygnował jednak z dalszych relacji halowej piłki nożnej. Wcześniej rozgrywki gościły na antenie Orange sport, który zakończył nadawanie 31 grudnia 2016 roku.

About Piotr Barwaśny