Giennadij Golowkin – Daniel Jacobs w Canal+ Sport

Kibice sportów walki po raz kolejny będą mieli pełny atrakcji weekend. Hitem weekendu będzie gala w Nowym Jorku gdzie na ringu zaprezentuje się król wagi średniej Giennadij Gołowkim. Gala ze Stanów Zjednoczonych w Canal+ Sport.  Gladiator o twarzy dziecka, tak […]

Kibice sportów walki po raz kolejny będą mieli pełny atrakcji weekend. Hitem weekendu będzie gala w Nowym Jorku gdzie na ringu zaprezentuje się król wagi średniej Giennadij Gołowkim. Gala ze Stanów Zjednoczonych w Canal+ Sport. 

Gladiator o twarzy dziecka, tak przez wielu jest nazywany niekwestionowany król wagi średniej. Giennadij Gołowkin na zawodowych ringach nie znalazł jeszcze pogromcy. Kazach znany jest z silnego ciosu, co przeważnie kończy się nokautem przeciwnika. Teraz swoich sił z mistrzem trzech organizacji spróbuje Daniel Jacobs. Amerykanin za zawodowych ringach przegrał tylko raz i to ponad 7 lat temu. Od tamtego czasu poczynił spore postępy, co przyniosło mu w końcu upragnioną walkę z „GGG”. Według ekspertów jest to najlepsze obecnie zestawienie w wadze średniej, jednak wielu ekspertów zwycięzcę walki tylko w Kazachu. To nie będzie kolejna łatwa walka dla Gołowkina, bo Jacobs będzie jego największym wyzwaniem. Jacobs jest szybki, utalentowany, i ma doświadczenie. Jeśli GGG wygra najbliższy pojedynek, to już nic prawie nie będzie stało na przeszkodzie, żeby zorganizować walkę z Saulem Alvarezem. Walka Kazacha z Meksykaninem, to jedna z najbardziej wyczekiwanych starć w ostatnich latach.

Ponadto na gali w słynnej Midison Square Garden zobaczymy walkę o mistrzostwa świata WBC w wadze super muszej. 29-letni Roman Gonzalez na swoim koncie ma już 46 wala na zawodowych ringach i pewnie zmierza, żeby stać się najlepszy pięściarzem w swojej kategorii wagowej. Jego najbliższym rywalem będzie o rok starszy Wisaksil Wangek. Dla reprezentanta Tajlandii będzie to pierwsza walka na terytorium USA. Ten fakt na pewno będzie chciał wykorzystać Gonzalez, przez doping sowich kibiców wokół ringu.

Swojej kolejnej szansy na zdobycie pasa wagi ciężkiej spróbuje Mariusz Wach. Wiking po raz ostatni boksował w maju ubiegłego roku, pokonując na punkty Marcelo Luiza Nascimento po przeciętnym występie. Jego najbliższy rywal Ekran Taper w ostatnim występie przegrał na punkty z Christianem Hammerem, tracąc szansę zdobycia tytułu WBO European. Dla obu pięściarzy będzie to najprawdopodobniej ostatnia wielka szansa na odebranie jakiejś ważnej roli w swojej kategorii wagowej. Obaj zawodnicy znani są z odporności na ciosy, i ciosu mogącego zakończyć pojedynek przed czasem. Weekend z boksem na antenach grupy Polsat rozpocznie się już w piątek. Podczas gali w Żyrardowie w swoim najważniejszym pojedynku w dotychczasowej karierze boksujący w wadze ciężkiej Sergiej Werwejko  zmierzy się z Brazylijczykiem Marcelo Nascimento. Ukrainiec, który od kilku lat mieszka karierę bokserską zaczynał razem z Oleksandrem Usykiem a na swoim koncie ma liczne walki w lidze WSB.

Podczas gali w Żyrardowie dojdzie także do bardzo ciekawie zapowiadającego się starcia pomiędzy Jordanem Kulińskim i Piotrem Podłuckim. W ringu zaprezentują się ponadto Norbert Dąbrowski, Kamil Gardzielik i debiutująca w gronie zawodowców Paulina Raszewska.

Za czym na ring w Nowym Jorku wyjdzie „GGG”, czeka nas sobota pełna emocji z MMA. Wydarzeniem weekendu z MMA będzie na pewno gala UFC. Największa federacja świata po raz kolejny zorganizuje swój event poza granicami Stanów Zjednoczonych, tym razem padło na Wielką Brytanię. Walką wieczoru w Londyńskiej hali O2 Arena będzie starcie Jimi Manuwy z Coreym Andersonem. Podczas tej samej gali zobaczymy także kolejny występ Polskiego zawodnika wagi ciężkiej. Do oktagonu po ostatniej porażce wróci Daniel Omielańczuk i jeśli chce nadal występować w UFC, musi w najbliższą sobotę pokonać Timothy’ego Johnsona. O swoim sympatykach nie zapomniała także jedna z prężnie rozwijających się federacji w Europie, czyli Enfusion Live. W walce wieczoru Mohamed Khamal skrzyżuje rękawice z Jomthongiem Chuwattaną. Obaj na swoim koncie mają liczne tytuły mistrzowskie oraz mnóstwo pojedynków na najwyższym poziomie. Dzięki temu możemy spodziewać się pełno emocji pojedynku.

pasek2

PIĄTEK – 17 MARCA 2017

19:00 Gala Boksu, Żyrardów, Polska: SIERGIEJ WERWEJKO – MARCELO LUIS NASCIMENTO na żywo
*(od 22:55 także w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Andrzej Kostyra – Andrzej Gmitruk

SOBOTA – 18 MARCA 2017

19:00 Kickboxing Talents 29: MESUT DERIN – ARMEN HOVHANNISJAN na żywo

Komentarz: Daniel Dziubicki

20:00 Gala Boksu, Leipzig, Niemcy: ERKAN TEPER – MARIUSZ WACH na żywo
*(od 22:00 także w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Andrzej Kostyra – Andrzej Gmitruk

20:55 Enfusion Live 47: MOHAMED KHAMAL – JOMTHONG CHUWATTANA na żywo

Komentarz: Andrzej Janisz

22:00
UFC Fight Night 107: JIMI MANUWA – COREY ANDERSON na żywo


22:00
Hard Knocks Fighting 54: ALEXI ARGYRIOU – MAGED HAMMO premiera.200


22:00
(sb/nd) Super Fight League: GURAJAT WARRIORS – GOA PIRATES premiera.200

NIEDZIELA – 19 MARCA 2017

03:00 Gala Boksu, Nowy Jork, USA: GIENNADY GOLOWKIN – DANIEL JACOBS na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Edward Durda – Grzegorz Proksa
pasek2

 

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam