Grand Prix Chin na antenach Eleven Sports 1 i TVP Sport

Pora na trzecią rundę sezonu 2019. Po wizycie w Australii i Bahrajnie, kierowcy rywalizować będą w Chinach. Transmisje z tego wydarzenia będą obecne na antenach Eleven Sports 1 i TVP Sport. Grand Prix Bahrajnu pokazało, że walka o najwyższe pozycje […]

Pora na trzecią rundę sezonu 2019. Po wizycie w Australii i Bahrajnie, kierowcy rywalizować będą w Chinach. Transmisje z tego wydarzenia będą obecne na antenach Eleven Sports 1 i TVP Sport.

Grand Prix Bahrajnu pokazało, że walka o najwyższe pozycje w tym sezonie z pewnością będzie zacięta. Dwa tygodnie temu swoimi umiejętnościami popisał się Charles Leclerc. Młody kierowca Ferrari wywalczył pierwsze w swojej karierze pole position. Na starcie jednak lepszy okazał się Sebastian Vettel, który startował z bardziej przyczepnej strony asfaltu. Jednak później to Monakijczyk prezentował lepsze tempo i komunikował przez radio, że jest w stanie jechać szybciej od Vettela i może go wyprzedzić. Zespół Ferrari podczas inauguracyjnej rundy sezonu został skrytykowany za wydawanie poleceń kierowcom, odnośnie kolejności w stawce. W Bahrajnie Leclerc zdołał wyprzedzić Vettela i przez większą część wyścigu jechał na prowadzeniu. Wydawało się, że po historycznym wyczynie w sobotę, również niedziela będzie szczęśliwa dla debiutującego w Ferrari kierowcy.

Jednak Charles Leclerc na pierwsze zwycięstwo będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Problemy z silnikiem zdecydowanie zepsuły nastrój Monakijczyka. Początkowo sugerowano, że awarii uległ system MGU-H, jednak kłopotem okazał się silnik spalinowy, a konkretnie jeden z cylindrów. Ostatnie dziesięć okrążeń wyścigu to dla młodego kierowcy Ferrari próba przetrwania. W mgnieniu oka 10-sekundową przewagę zniwelowali kierowcy Mercedesa. Bardzo prawdopodobna była również strata miejsca na podium na rzecz Maxa Verstappena. Ostatecznie Leclerc utrzymał trzecią pozycję, głównie dzięki wyjazdowi samochodu bezpieczeństwa, który ruszył na tor z powodu awarii dwóch bolidów Renault. Daniel Ricciardo i Nico Hulkenberg praktycznie w tym samym momencie zakończyli rywalizację. Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniósł Lewis Hamilton. Brytyjczyk jednak po zakończeniu ścigania podkreślał, że nie był to w pełni zasłużony triumf.

Passę niepowodzeń podtrzymuje zespół Williams Racing. Robert Kubica i George Russell po raz kolejny zamknęli stawkę. Potwierdziły się przypuszczenia, że dwa bolidy Williamsa zdecydowanie różnią się od siebie. Polski kierowca jeździ znacznie gorszym samochodem i sam już tego nie ukrywa. Brytyjska ekipa ciągle ma problemy z częściami zamiennymi, których zwyczajnie brakuje. Kierowcy muszą uważać podczas rywalizacji, aby nie uszkodzić samochodu. W przeciwnym razie, zniszczone części po prostu nie będą mogły być wymienione. Nic nie wskazuje na to, abyśmy w Chinach byli świadkami nagłego poprawienia dyspozycji zespołu z Grove.

Niedzielny wyścig będzie tysięcznym w historii rozgrywania zawodów Formuły 1. Robert Kubica na chińskim obiekcie wystartuje po raz szósty. Do tej pory jego najlepszym rezultatem było piąte miejsce wywalczone w 2010 roku w barwach ekipy Renault.

PIĄTEK – 12 KWIETNIA 2019

03:30 Formuła 1 – Grand Prix Chin: STUDIO na żywo
Ipla


03:55 
Formuła 1 – Grand Prix Chin: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

05:30 Formuła 1 – Grand Prix Chin: STUDIO na żywo
Ipla

07:30 Formuła 1 – Grand Prix Chin: STUDIO na żywo
Ipla


07:55 Formuła 1 – Grand Prix Chin: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

09:30 Formuła 1 – Grand Prix Chin: STUDIO na żywo
Ipla

22:45 
Magazyn #ELEVENF1 
Ipla

SOBOTA – 13 KWIETNIA 2019

04:30 Formuła 1 – Grand Prix Chin: STUDIO na żywo
Ipla


04:55 
Formuła 1 – Grand Prix Chin: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

06:00 Formuła 1 – Grand Prix Chin: STUDIO na żywo
Ipla

07:00 Formuła 1 – Grand Prix Chin: STUDIO na żywo
Ipla


07:55 Formuła 1 – Grand Prix Chin: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

09:15 Formuła 1 – Grand Prix Chin: STUDIO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 14 KWIETNIA 2019

06:30 Formuła 1 – Grand Prix Chin: PARADA KIEROWCÓW na żywo
Ipla


07:10 
Formuła 1 – Grand Prix Chin: STUDIO na żywo
*(od 08:00 w TVP Sport HD)
IplaTVP Sport HDsport.tvp.pl

08:05 Formuła 1 – Grand Prix Chin: WYŚCIG na żywo
*(od 08:50 w TVP Sport HD)
IplaTVP Sport HDsport.tvp.pl

10:15 Formuła 1 – Grand Prix Chin: STUDIO na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk