Grand Prix Hiszpanii F1 na antenach Eleven Sports i TVP Sport

Pora na pierwszą europejską rundę sezonu 2019. Po zmaganiach w Australii, Bahrajnie, Chinach i Azerbejdżanie, przyszedł czas na Grand Prix Hiszpanii. Transmisje z piątej odsłony rywalizacji kierowców Formuły 1 będą obecne na antenach Eleven Sports 1 i TVP Sport. Grand […]

Pora na pierwszą europejską rundę sezonu 2019. Po zmaganiach w Australii, Bahrajnie, Chinach i Azerbejdżanie, przyszedł czas na Grand Prix Hiszpanii. Transmisje z piątej odsłony rywalizacji kierowców Formuły 1 będą obecne na antenach Eleven Sports 1 i TVP Sport.

Grand Prix Azerbejdżanu nie było tak spektakularne, jak można się było spodziewać, patrząc na dwa poprzednie wyścigi na torze w Baku. Nie można też powiedzieć, że zmagania nawiązywały do 2016 roku, kiedy na torze nie działo się praktycznie nic. Otrzymaliśmy coś po środku, solidny wyścig bez fajerwerków. Na mecie po raz czwarty w tym sezonie zobaczyliśmy dublet Mercedesa. Drugie zwycięstwo w roku 2019 odniósł Valtteri Bottas.

Weekend w Baku był kolejnym, podczas którego w niedzielę zobaczyliśmy coś innego, niż mogliśmy oczekiwać obserwując sesje treningowe. W nich świetne tempo prezentowali kierowcy Ferrari. Wydawało się, że będzie to przełomowy moment dla włoskiej ekipy w tym sezonie. Na dobrej drodze do zdobycia pole position był Charles Leclerc. Jednak w osiągnięciu celu, jakim było  wywalczenie pierwszego w karierze najlepszego miejsca na starcie, przeszkodziła banda, w którą uderzył bolid Monakijczyka. Uszkodzone auto spowodowało, że młody kierowca Ferrari znów musiał odłożyć marzenia na późniejszy czas. Nie poradził sobie również Sebastian Vettel, który sam przyznaje, że nie jest obecnie w szczytowej dyspozycji. Taką sytuację wykorzystali kierowcy srebrnych strzał. W niedzielę na mecie wyścigu zobaczyliśmy taką samą kolejność w pierwszej trójce, jaką mieliśmy po kwalifikacjach.

W niezbyt dobrym nastroju z Baku wyjeżdżał Robert Kubica. Kierowca Williamsa w sobotnich kwalifikacjach rozbił samochód w tym samym miejscu, gdzie zrobił to Charles Leclerc. Nie była to nadzwyczajna sytuacja. Tor uliczny bardzo sprzyja takim incydentom, w szczególności gdy kierowcy próbują jechać na sto procent. W ubiegłym roku auto rozbił tu m.in. Lewis Hamilton. Kubica po nieudanych kwalifikacjach, do wyścigu startował z alei serwisowej. Niestety ten element też nie przebiegł bezproblemowo. Może nie sam start, ale procedura z nim związana. Zespół Williamsa o 9 minut za wcześnie wyprowadził bolid Kubicy z garażu. Polak został ukarany przejazdem przez aleję serwisową. Nie wiele to jednak zmieniło, ponieważ obaj kierowcy ekipy z Grove zajęli dwa ostatnie miejsca wśród kierowców, którzy ukończyli rywalizację.

Już w piątek rozpocznie się weekend wyścigowy pod Barceloną. Tamtejszy tor jest świetnie znany wszystkim kierowcom, ponieważ tutaj najczęściej odbywają się sesje testowe. Jest to obiekt, na którym ciężko się wyprzedza, w związku z czym mamy w pamięci kilka niezbyt emocjonujących wyścigów. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem rywalizacja będzie przebiegać w taki sposób, że długo nie zapomnimy o tej rundzie. Wszystkie wydarzenia z Hiszpanii będziemy mogli oglądać na antenie Eleven Sports 1. W kabinie komentatorskiej usiądzie dawno niesłyszany duet, który kojarzy się z pierwszymi startami Roberta Kubicy w Formule 1. Grand Prix Hiszpanii skomentują dla nas Mikołaj Sokół i Andrzej Borowczyk. Pół niedzielnego wyścigu pokaże również TVP Sport.

PIĄTEK – 10 MAJA 2019

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
Ipla

10:55 
Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla


12:30 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
Ipla


14:30 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

16:30 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
Ipla

22:45 Magazyn #ELEVENF1 
Ipla

SOBOTA– 11 MAJA 2019

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
Ipla


11:55 
Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla


13:00 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
Ipla


14:00 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii:  SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla


16:15 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 12 MAJA 2019

13:30 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: PARADA KIEROWCÓW na żywo
Ipla


14:10 
Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
*(od 15:00 w TVP Sport HD)
IplaTVP Sport HDsport.tvp.pl


15:05 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG na żywo
*(od 15:50 także w TVP Sport HD)
IplaTVP Sport HDsport.tvp.pl


17:15 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk