Grand Prix Tajlandii MotoGP na antenie Polsatu Sport News

Grand Prix Tajlandii będzie pierwszym z czterech wyścigów, które kolejno odbywać będą się w Azji oraz Australii. Najważniejszą informacją dla polskiego kibica jest godzina rozgrywania sesji. Zaznaczamy, że nie wygląda to zbyt dobrze.  Kierowcy MotoGP po raz pierwszy rywalizować będą […]

Grand Prix Tajlandii będzie pierwszym z czterech wyścigów, które kolejno odbywać będą się w Azji oraz Australii. Najważniejszą informacją dla polskiego kibica jest godzina rozgrywania sesji. Zaznaczamy, że nie wygląda to zbyt dobrze. 

Kierowcy MotoGP po raz pierwszy rywalizować będą w Tajlandii. Tor w Buriram to zatem coś zupełnie nowego dla wszystkich zawodników. W lutym odbyły się tam testy, ale jak podkreśla Marc Marquez, wszystkie zdobyte wówczas informacje potrzebują potwierdzenia podczas sesji treningowych. Hiszpan pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski. Ostatnia runda, Grand Prix Aragonii zakończyła się triumfem zawodnika Repsol Hondy. Po pasjonującej walce pokonał Andreę Dovizioso. Trzecie miejsce, dość niespodziewanie zajął Andrea Iannone.

Już na samym początku rywalizacji w Aragonii zmagania zakończył Jorge Lorenzo. Hiszpan, który był wymieniany w gronie kandydatów do zwycięstwa, perfekcyjnie przepracował piątek i sobotę. Efektem tego było wywalczenie pole position. Marzenia o zwycięstwie jednak prysły szybko, bo już na pierwszym zakręcie. Lorenzo zaliczył uślizg tylnej opony i został zniesiony z toru na noszach. U Hiszpana zdiagnozowano złamanie palca prawej nogi. O całe zdarzenie kierowca Ducati obwinia Marca Marqueza. W kierunku swojego rodaka skierował dość spore oskarżenia. Nie zapowiada to zatem wzorowej współpracy pomiędzy tymi kierowcami w przyszłym sezonie. Przypomnijmy, że Lorenzo od następnej edycji mistrzostw będzie partnerem zespołowym Marqueza w ekipie Repsol Hondy.

Jeszcze szybciej przygodę ze ściganiem w Aragonii zakończył Pol Espargaro, który już podczas trzeciego treningu uległ wypadkowi. Skutkiem wywrotki było odnowienie kontuzji lewego obojczyka, której nabawił się podczas Grand Prix Czech. Obaj kierowcy po pozytywnie zakończonych badaniach będą mogli wystartować podczas najbliższego weekendu. Jednak ich start w niedzielnym wyścigu nie jest do końca pewny. Wszystko wyjaśni się podczas piątkowych i sobotnich treningów.

Wszystkie sesje na torze w Tajlandii zostaną pokazane w Polsacie Sport News. Początek transmisji już w piątek o 4:00. Szykują się zatem nieprzespane noce. Zmagania skomentują Adam Badziak i Grzegorz Jędrzejewski.

PIĄTEK – 5 PAŹDZIERNIKA 2018

04:00 Moto3 – Grand Prix Tajlandii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

04:55 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

05:55 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

08:10 Moto3 – Grand Prix Tajlandii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

09:05 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

10:05 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

SOBOTA – 6 PAŹDZIERNIKA 2018

04:00 Moto3 – Grand Prix Tajlandii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

04:55 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

05:55 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

07:35 Moto3 – Grand Prix Tajlandii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

08:30 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: IV SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

09:10 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: I SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

09:35 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: II SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

10:05 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 7 PAŹDZIERNIKA 2018

03:40 Moto3 – Grand Prix Tajlandii: ROZGRZEWKA na żywo
Ipla

04:10 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: ROZGRZEWKA na żywo
Ipla

04:40 
MotoGP – Grand Prix Tajlandii: ROZGRZEWKA na żywo
Ipla

06:00 Moto3 – Grand Prix Tajlandii: WYŚCIG na żywo
Ipla

07:20 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: WYŚCIG na żywo
Ipla

09:00 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: WYŚCIG na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk