Grot Budowlani Łodź walczą o Ligę Mistrzyń. 2. runda eliminacyjna w Canal+ Sport

Rozpoczęły się eliminacje Ligi Mistrzyń siatkarek. W 2. rundzie do gry wkraczają brązowe medalistki OrlenLigi. Grot Budowlani Łódź w tej fazie zmierzy się z Mistrzem Węgier. Linamar Bekescsabai RS to 5-krotne Mistrzynie Węgier. Ekipa z Bekescsaba – miasta położonego ok. 200 […]

Rozpoczęły się eliminacje Ligi Mistrzyń siatkarek. W 2. rundzie do gry wkraczają brązowe medalistki OrlenLigi. Grot Budowlani Łódź w tej fazie zmierzy się z Mistrzem Węgier.

Linamar Bekescsabai RS to 5-krotne Mistrzynie Węgier. Ekipa z Bekescsaba – miasta położonego ok. 200 km na południowy-wschód od Budapesztu – dominuje w rodzimych rozgrywkach nieprzerwanie od 2014 roku. Węgierki rywalizowały w eliminacjach Ligi Mistrzyń w dwóch ostatnich latach. W sezonie 2016/2017 jeden mecz nawet wygrały, z Angelem Prostejov, ale w dwumeczu okazały się słabsze od Czeszek. W minionym sezonie uległy 2-krotnie 0:3 Imoco Volley Conegliano. Z kolei Grot Budowlani Łódź drugi rok z rzędu mają szansę rywalizować w najlepszych rozgrywkach w Europie. Tym razem muszą przebijać się do fazy grupowej poprzez eliminacje. W poprzednim sezonie w bardzo trudnej grupie nie udało się zdobyć choćby punktu. W przypadku awansu do kolejnej fazy – co wydaje się obowiązkiem Łodzianek – czeka ich mecz z lepszym z pary ASPTT Mulhouse/ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko. W pierwszym meczu Francuzki pokonały Bośniaczki 3:1.

CZWARTEK – 25 PAŹDZIERNIKA 2018

16:50 Liga Mistrzyń CEV – 2. runda: LINAMAR BEKESCSABAI RS – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo
CANAL+ Sport HD

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)