Gwiazdy ekspertami Eurosportu podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018

Eurosport, jako oficjalny nadawca igrzysk olimpijskich, chce pokazać je jak nigdy dotąd i dostarczyć wszystkim kibicom niezapomnianych wrażeń. Dlatego jego zespół wzmacniają prawdziwe gwiazdy – legenda polskiego biathlonu Tomasz Sikora, żona i menedżerka dwukrotnego mistrza olimpijskiego Ewa Bilan-Stoch, skoczek narciarski Jakub Kot […]

Eurosport, jako oficjalny nadawca igrzysk olimpijskich, chce pokazać je jak nigdy dotąd i dostarczyć wszystkim kibicom niezapomnianych wrażeń. Dlatego jego zespół wzmacniają prawdziwe gwiazdy – legenda polskiego biathlonu Tomasz Sikora, żona i menedżerka dwukrotnego mistrza olimpijskiego Ewa Bilan-Stoch, skoczek narciarski Jakub Kot oraz jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów Krzysztof Gonciarz! W roli ekspertów i reporterów będą przybliżać kibicom wydarzenia zbliżających się XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018.

Eurosport, najpopularniejszy kanał sportowy w Polsce[1] i wyłączny partner telewizyjny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jako nadawca igrzysk olimpijskich oferuje kibicom transmisje każdej sekundy startów najlepszych sportowców świata. Dzięki unikalnej wiedzy ekspertów i komentatorów, relacje z igrzysk na antenach Eurosportu oraz w Eurosport Playerze będą bardziej wciągające niż kiedykolwiek wcześniej.

Igrzyska olimpijskie to najważniejsza impreza sportowa roku, która jest przede wszystkim świętem kibiców. Poprzez cztery tysiące godzin transmisji na różnych platformach, w tym 900 godzin na żywo, dajemy im możliwość śledzenia każdej sekundy występów ich idoli. Chcemy zaoferować także coś dodatkowego – jak najszerszy dostęp do gwiazd sportów zimowych i  możliwość wczucia się w atmosferę igrzysk. Przygotowaliśmy specjalne programy olimpijskie, pokażemy drogę sportowców do Korei, a w trakcie samych igrzysk będziemy dostarczać kibicom wiadomości z pierwszej ręki dzięki naszym znakomitym reporterom, ekspertom i komentatorom

powiedział Adam Widomski, Eurosport Channel Director

Sportowi eksperci i… igrzyska od kuchni

Podczas rozpoczynających się 9 lutego Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 jednym z ekspertów Eurosportu będzie Tomasz Sikora. Wybitny polski biathlonista, wicemistrz olimpijski z Turynu oraz trzykrotny medalista mistrzostw świata przeprowadzi kibiców przez całe igrzyska jako gość codziennego studia. Będzie mu towarzyszył m.in. Jakub Kot – skoczek narciarski, starszy brat Macieja, który w Korei Południowej powalczy o medale.

Igrzyska olimpijskie to jednak nie tylko sportowa rywalizacja, ale także niezwykła otoczka i okazja do poznania historii i kultury kraju organizującego imprezę. Kibicom Eurosportu w Polsce przybliży je Ewa Bilan-Stoch – fotografka, menedżerka i żona Kamila Stocha, który w lutym będzie bronił dwóch złotych medali wywalczonych cztery lata temu w Soczi.

Krzysztof Gonciarz, jeden z czołowych polskich youtuberów będzie podczas igrzysk olimpijskich tworzył relacje wideo z Korei Południowej, dostarczając widzom Eurosportu unikalne treści. Znany podróżnik i vloger od kilku lat na stałe mieszka w Japonii i przemierza całą Azję, odkrywając jej nieznane aspekty. Na miejscu będzie tworzył treści wideo wraz ze swoją współpracowniczką, znaną youtuberką – Kasią Mecinski. Przedsmak relacji Krzysztofa Gonciarza daje wideo, w którym zapowiada swój wyjazd do Korei.

W trakcie igrzysk olimpijskich Eurosport będzie produkował wiele materiałów wideo na potrzeby strony eurosport.interia.pl oraz aplikacji mobilnej Eurosportu. Dedykowane digitalowi treści będzie dostarczał specjalny reporter w Pjongczangu – Łukasz Przybyłowicz.

Materiały z pogranicza sportu i lifestyle’u przybliżą igrzyska olimpijskie szerszej publiczności. Chcemy docierać także do młodszych widzów, dlatego dajemy możliwość śledzenia transmisji w każdym miejscu i o każdej porze za pośrednictwem Eurosport Playera. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii pokażemy kibicom całą, wspaniałą otoczkę największej imprezy sportowej na świecie. Dzięki Ewie i Krzysztofowi nasi widzowie zobaczą nietuzinkowe materiały, a każdy znajdzie coś dla siebie

– dodał Adam Widomski.

Igrzyska olimpijskie skomentują uznani eksperci i komentatorzy Eurosportu m.in. biathlonowy duet Tomasz Jaroński – Krzysztof Wyrzykowski, czy specjaliści od skoków narciarskich – Igor Błachut i Marek Rudziński. W Pjongczangu pracował będzie także Kacper Merk, który oprócz komentowania biegów narciarskich będzie pełnił funkcję jednego z reporterów. Do Korei Południowej pojedzie kilkanaście osób z polskiej redakcji Eurosportu, a kolejnych kilkadziesiąt będzie zaangażowanych w obsługę igrzysk w Warszawie i Paryżu. W sumie stacja wyśle do Korei ok. 1000 osób z całej Europy.

Polscy widzowie mogą liczyć także na analizy i komentarze uznanych, międzynarodowych ekspertów Eurosportu, takich jak Sven Hannawald, Martin Schmitt czy Bode Miller. W trakcie igrzysk olimpijskich w zespole Eurosportu znajdzie się blisko 60 Olimpijczyków, mających na koncie 75 medali olimpijskich, w tym 28 złotych.

Po raz pierwszy w historii ramówka Eurosportu 1 zostanie całkowicie zlokalizowana i dostosowana do oczekiwań polskich widzów. Kibice obejrzą tam przede wszystkim starty Polaków i najpopularniejsze dyscypliny takie jak skoki i biegi narciarskie, czy biathlon, a także podsumowania i analizy ekspertów. Eurosport 2 pokaże z kolei inne, popularne i emocjonujące dyscypliny olimpijskie, na czele z hokejem na lodzie.

About Piotr Barwaśny